Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS exel 2007, nelze zrušit okraje

Ahoj, prosím poraďte.

Potřebuji v exelu tvořit listy formátu A4 do kterých vkládám obrázky (kartičky). Chci využít plný obsah listu, bez okrajů, ale exel mi tam pořád cpe okraje. Nevím jak to bez nich nastavit. Tyto listy chci poté konvertovat do .pdf a odnést do reklamky na profesionální tiskárnu. Pokud bych to konvertoval s okraji, na té tiskárně by si obsah přizpůsobyli (zvětšili) na skutečný papír A4 a tím mi rozmáznou grafiku a text.

Popíšu jak to dělám.

V exelu si nastavím formát A4.
https://ctrlv.cz/IZ6H

Zruším okraje.
https://ctrlv.cz/BFCt

Podle čárkovaných čar v tabulce si srovnám kartičky, aby mi co nejpřesněji seděli do toho listu A4.
https://ctrlv.cz/dDGe

Poté dám náhled v tisku a kouknu se co jsem stvořil...
https://ctrlv.cz/D0VO

Ty okraje tam jsou stále. Někdy více někdy méně. Nevím jak na to. Prosím poraďte. Díkys.

Tie okraje sú v náhľade preto, lebo Excel Ti v tabuľke dokáže zobraziť zlomy stránok len po rozhraniach buniek. To znamená, že tam síce ešte medzera je, ale nevie ti zobraziť presne jej pozíciu, lebo môže skočiť len po celej šírke bunky.
Riešenie: Zužuj bunku ZA pravou kartičkou (t.j. stĺpec F), až kým jej šírka bude taká úzka, že Ti Excel môže preznačiť skutočný okraj na pravý okraj toho zužovaného stĺpca F. Vtedy tam uvidíš tú "skutočnú" rezervu. Píšem v úvodzovkách, keďže Excel nie je určený pre takéto jemné grafické veci, takže sa na presné rozmery spoliehať nemôžeš. (Zdrojmi nezrovnalostí sú i rozdiely percent prispôsobenia na stránku, percent zobrazenia tabuľky atď atď.)
Ďalšie možnosti máš pri prepnutí do režimu zobrazenia:
Vpravo dole v stavovom riadku Excelu máš trojicu možností zobrazenia: Normálne , Rozloženie strany a Ukážka zlomov strán. To Ti tiež napovie...

Tohle vyrábět v Excelu je docela úchylnost. Zkusil bych raději Word, ale úplně nejlepší by bylo domluvit se s tiskárnou - sednout s k jejich grafikovi, který by to dle tvých pokynů udělal v nějakém profi programu a měl bys jistotu, že to bude OK.