Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehrávání videa na YouTube - zápis na disk?

Jak prosím funguje přehrávání videa například na YouTube, nebo přes služby jako Netflix, HBO GO? Je na disku vyhrazený oddíl, kam se přehrávané soubory dočasně zapisují a přepisují, nebo to jde přímo přes paměť? Jde mi o to, zda při přehrávání vysoko objemových videí zapisuje spoustu dat na disk a tím právě zbytečně snižuje životnost disku (SSD)? Děkuji

Vyhrazený oddíl pro to určitě není. Jde to hlavně přes paměť, ale nikdy nedokáže zaručit, že se část dočasně nezapíše i na disk.
Ale i tak je tvoje obava zbytečná. I kdybys ty videa sledoval nonstop a všechno se zapsalo na disk, trvalo by dost dlouho, než by se to projevilo na životnosti SSD.

Teď mě napadlo zkusit pustit video na YouTube nebo stáhnout video a při obou sledovat přes správce úloh rychlost zápisu disku. V obou případech to vypadá velice podobně skáče to mezi hodnotami cca 1,5 MB/s a pár kB/s.