Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel funkce v angličtině

Ahoj, už mě dělší dobu vytáčí, kdy Excel má funkce přeložené do češtiny. Stávají se mi situace, kdy potřebuji nějakou funkci, najdu si ji v angličtině, okamžitě pochopím a pak 10 minut hledám, jak se daná funkce jmenuje v češtině. Je nějaká možnost si v Excelu přeložit funkce do angličtiny? Děkuji.

Další možností, jak se s tímto poprat je vložit do listu vzorec v anglické mutaci, umístit na něj kurzor a pomocí editoru VBA v okně immediate zadat příkaz

activecell.formula=activecell.formula

Dojde k "přeložení" celého vzorce do CZ funkcí.

Záznam makra, při záznamu použijete funkci čeky, v makru se vám objeví anglicky. Opačně to neumím, asi jedině uložit sešit v anglickém excelu (nebo českém libre office calcu, který také používá anglické funkce) a otevřít v českém.