Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN10 instalace nefunguje.

Dobrý den, chci si do PC nainstalovat windows, ale vždycky, když nastavím prioritu na USB flashku tak mi naběhne na monitoru windows logo, chvilku se to načítá a pak se celý pc vypne. Na flashce nemám orig. windows, ale není to tím, protože jsem 1. zkoušel stáhnout odlišné windowsy 2. Na jiném pc mi to fungovalo. Iso windows jsem na flashku nahrál pomocí programu Rufus. Flashka má 16gb a už jsem s ní nahrál více win. takže v tom podle mě problém nebude. Specifikace PC: CPU- AMD FX-6100, GPU- AMD Radeon 7700HD, 8GB RAM, 350W zdroj,HDD- 1TB western digital sata III. Za každou radu budu velice vděčný. :)

- Tak se podivej, jestli jsi provedl instalacku pro [MBR BIOS Legacy], nebo pro [GPT pro BIOS UEFI].
- Jestli mas jedno a pokousis se nainstalovat to druhé, tak ti to nepojede.
- Také zkus zmeni PORT USB, nejlépe pouzit 2.0 a né 3* aby nedoslo k vyzadani ovladace pro USB 3.1 etc , nebo nemoznosti komunikace se zarizenim.
- Casty problém u techto instalaci muze také pochazt z instalacniho média, z tvého "USB KLICE", tak jestli muzes tak vyzkousej jinaci
* Popripade v rozhrani BIOS dezaktivuj Secure BOOT. .

MBR mám sladěnou. Flashku mi to snímá jak kdy, většinou flashku musím přendat do jiného portu a pak je to Ok(dávám to jen do usb2.0). Tohle je jediná flashka, kterou mám u sebe a má víc jak 5Gb takže to asi nepůjde,v BIOSU nemám možnost deaktivovat secure boot. btw. furt se mi to vypíná.

Nešpekuluj s Rufusom, ale vyrob USB originál nástrojom MS:

https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows10

V každom prípade než vyrobíš bútovaciu USB, tak flešku vyčisti týmto xindlom, maže prvý sektor:
Hard Disk Low Level Format Tool
https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

stačí, ak zafajkneš štvorček, nemusíš mazať strojovým kódom celú flešku, je to zbytočná onánia.

Pevný disk je tiež nutné úplne vyčistiť "zmazať" nástrojom Diskpart.exe - clean, aby sa zmazal nultý sektor.
https://www.tenforums.com/tutorials/85819-erase-disk-using-diskpart-clean-command-windows-10-a.html

Nástroj Diskpart.exe je priamo na bútovacej fleške W10, ako súčasť Windows, ak si ju vyrobíš.

Inštalátor W10 ťa následne prevedie ponúknutím MBR, ako aj ponúkne formát NTFS s automatickým rozdelením disku na aktívny (cca 350MiB ) a primárny oddiel (zostatok voľného miesta) v prípade x64 bit. systému Windows.