Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pri vypnuti PC ostava klavesnica podsvietena

ahoj,
prosim o radu, ako docielit aby sa mi klavesnica vypinala spolu s vypnutim PC.
mam win 10 klavesnica je CANYON CNS-HKB6SK, na tom ale asi nezalezi, pravdepodobne sa to musi vypnut niekde v biose, len ten je po americky a tu rec neovladam.
v PC som skusil vypnut povolenie prebudenia (obr. 1)
vobec sa v tom nevyznam, bios je asus 0804 x64 vyzera nejak takto (obr. 2)
aj som sa tam preklikal k nejakym nastaveniam USB, ale bojim sa cokolvek urobit, bo netusim co robim.
urcite sa to nejak urobit da, od zostavenia PC to svietilo stale, potom sa mi to nejak podarilo spravit (alebo sa to udialo same, nevieeem) skratka islo to tak, ako si predstavujem tj vypnem PC a vypne sa aj klavesnica (podsvietenie)
po preinstalovani win svieti, aj po vypnuti PC a neviem si s tym rady.

qMoHUYG.png
B1B.jpg

dakujem

Po americky sa velice ťažko učí, to už vedel mjr. Terazky od Švandrlíka.

Jedine v Biose zmeniť nastavenie z S3. Niektoré ZD ale túto funkciu nemajú, resp. napájanie periférií (klávesnica, usb porty, myšilín) je furt, ako u blbých, zapojené kvôli nabíjaniu externých zariadení lebo si to klienti žiadali pre svoje telefóny, aby sa tvárili ako manažéri Zemegule na verejnosti s večne pricapenými plackami na gebuli.

uefi grafické biosy přinesly jenom orgie čínského nevkusu a totální ztrátu soudnosti výrobců desek.
stejně jako vw s diselgate, i číňani by se měli omluvit celému světu a vrátit všem peníze za základní desky, když ty jejich svinstva musí používat.

na tom screenu https://img.hexus.net/v2/motherboards/intel/P67/ASUS/P8P67PRO/B1B.jpg nejspíš vpravo nahoře -> advanced mode.
ale co se tam skrývá za překvapení, netuší ani pánbůh.

Nevím jakou máš základovou desku. Na některých to šlo zvolit propojkama, na některých nastavením v BIOSu, na některých to nešlo změnit vůbec. Novější desky to mívají v BIOSu, takže pokud neumíš americky, požádej někoho, kdo umí.
Jedná se o to, aby PS2 nebo/a USB porty nebyly napájeny ze zdroje +5VSTBY, ale z větve +5V.

dobre ranko.
zohnat niekoho s anglictinou by nebol az taky problem, ale co sa tyka PC znalosti, tak tie v mojom okoli nik nema.
zistil som, ze sa v biose daju robit printscreeny, dva z advanced mode prikladam.
keby ma podla toho vedel niekto navigovat, bol by som vdacny.

ako som uz pisal, klavesnica sa vypinala spolu s PC uz predtym, bez fyzickeho zasahu do PC, tak to nejak musi ist.
skusil som aj poprehadzovat zapojenie mysi a klavesnice.bezo zmeny.
akurat je zaujimave, ze laser na mysi sa vypina normalne s PC, akurat klavesnica ostava podsvietena.
s9siS7M.png
xV6ejsJ.png

Po dvou letech vyhrabat dotaz, bravo!

Asi myslíš vypínač na zdroji. Představ si, že ne každý zdroj má vypínač. A když má někdo case třeba pod stolem, je skvělý nápad při každém zapnutí/vypnutí se ohýbat pod stůl. To si nech patentovat jako zdravotní zlepšovák.