Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s FPU

Dobrý deň.
Po kúpe nového PC nastal problém, že pri hraní niektorých hier mi z ničoho nič seknú, obraz zostane, nedá sa spustiť ani správca úloh ani nič iné a pomôže iba reštart.
Stiahol som si AIDA 64 a vyskúšal všetko čo tam je pri záťaži a jedine stress test FPU robí problémy.
Mám CPU AMD Ryzen 7 2700x, pri 3,7 GHz na každom jadre a napätí 1,45 stress test vypol hneď (PC sa úplne vypol), pri 3,7 GHz a napätí 1,475 vydržal 8 sekúnd, znížil som frekvenciu na 3,6 Ghz na každom jadre a napätie 1,475 a vydržal 40 sekúnd.
V čom môže byť problém a ako ho opraviť?

Zostava:
CPU: Ryzen 7 2700x
MB: MSI B450M Mortar Titanium
GPU: MSI RTX 2070 8G
RAM: HyperX CL 17 Predator 4x8GB 3600 Mhz
Zdroj: Evga 650 BQ Bronze
SSD: Samsung 970 EVO 500 GB NVMe
HDD: 2TB

Ten poměr napětí/taktu není v pořádku. To napětí je až moc vysoké a takt naopak nízký, obzvlášť na toto napětí. Jaké je napětí socketu? A jaké jsou teploty? (procesor, deska, VRM)

EDIT - a jak se procesor chová při automatickém řízení? Jaké jsou takty, napětí atd.?