Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik RAM do low-end notebooku?

Dobrý den, vlastním notebook Acer Aspire ES1-331-C1CR - parametry jsou: 2 GB DDR3 1600 MHz, 500 GB HDD, Intel Celeron N3150. Notebook je pomalý, disk jede velmi často na 100% (předpokládám, že kvůli malé RAMce paměť swapuje na disk). Notebook bych chtěl používat na internet nebo na Office, maximálně opravdu vyjímečně zapnout například broforce. Můj dotaz tedy zní, jestli má cenu do notebooku s těmito parametry investovat pár stovek na rozšíření RAM. Případně pomohlo by navýšit paměť na 4GB nebo by to již chtělo jít do 8GB?

Řešení:

I na prohlížení internetu je 2GB RAM málo. Jaký máš systém? 32bit umí jen 3,5GB RAM, 64bit umí víc. Doporučil bych podle počtu slotů, buďto koupit ještě jednu stejnou RAM do druhého slotu, případně původní nahradit za 4GB (8GB). RAM 4GB jsou tak minimum na běžný chod, a navíc bych vyměnil původní HDD za 2,5" SSD disk, alespoň 128GB (240GB). Pak by to mohlo běhat rychleji, ale žádné dělo to stejně nebude.

Systém je 64bit, slot je bohužel jen jeden. Pokud by byl tedy vidět rozdíl mezi 2 a 4 GB RAM, tak bych zatím upgradoval RAM a případně později SSD. Rozpočet není nic moc :-). Je mi jasné že to rychlík nebude, přeci jen před třemi lety byl jen za sedm tisíc... Děkuji za radu

Pokud by byl tedy vidět rozdíl mezi 2 a 4 GB RAM

bude vidět. 2gb jsou naprosto nedostatečné (acery byly vždycky ojebávací shity), 4gb se dá na normální práci bez většího množství oken.

n3150 je troska, to byla zoufalost i před 3 lety. sám mám kladný vztah k nízkospotřebovým tichým pc, ale úplné svinstvo nemusím.

jedna technická: hlavně na ten krám nedávaj žádný antivir.