Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké využití RAM

Dobrý den,

vlastním notebook DELL Inspiron 5482.
Notebook jsem kupoval už před cca 2 měsíci pro občasnou práci domů, problém nastává v tom, že se notebook celkem seká a když se podívám do správce úloh, tak vytížení pamětí je vždy minimálně nad 50% a pokud zapnu prohlížeč tak se pohybuji na 80% s cca 5 záložky (ani v jedné neběží video + mám zaplý adblock). Ono to víceméně na prohlížení stačí, ale to jsem si mohl koupit notebook za 12 000 Kč.

Když se podívám do procesů tak jediná veliká věc co to žere je prohlížeč (momentálně funguje nejlépe edge), který bere 2GB RAM a vytížený jsem na 80% když udělám to samé na starém NTB se stejnou velikostí RAM (jen je to DDR3) tak jsem vytížený s prohlížečem na cca 40-50%. Což mi přijde zvláštní.

Chtěl bych se zeptat, je tohle bežná věc ? Že notebook, který má takové parametry položí jen blbý prohlížeš a pak, když mám dělat cokoli navíc tak to prakticky nejde ?
Připdám si jako kdyby celý notebook měl tak 4 GB RAM a tamto vůbec nepracovalo, ale jelikož je to v jednom slotu, tak je to blbost.

Ostatní hodnoty jsou vklidu CPU má vytížení při prolížeči cca 10% a disk 7%.

Nevíte někdo co s tím, jestli reinstall, nebo reklamace NBD ?

Děkuji za každou pomoc.

IMHO a na zaklade tvého sreen to pochazi z poctu otevrenych polozek v tvém prohlizeci EDGE (jako treba vice otevrenych stranek naraz)
Kuprikladu i na mém stolnim PC kdyz mam otevrenych jednu desitku nebo az 20 polozek, neni problém aby jsem mel vytizeno 8Gb z RAM.

No to je jasné, ale když to tam dám,že prohlížeč vypnu, tak je cca 10 procesů který mají okolo 20MB využití a pak samé položky 1-5 MB a celkové vytížení +/- 50%, což by podle mě nemělo způsobit to, že RAMky budou až tahle hodně vytížené.

Jak myslíte swapuje ?
Je logické aby byla využívaná, ale jen při zaplém systému je využitá na 50% a spuštné mám jen věci, které se zapnou při spuštění systému dále GPU, zvuk apod. ale nic co by to tahle mělo vytěžovat.

Trošku jsem pogooglil o tom swapování paměti, snad jsem to našel dobře jako "virtuální paměť", kde jsem jí nejrříve zkusil vypnout, to zapříčinilo přežížení jak RAM tak CPU , takže jsem to vrátil zpět a zkusil jsem naopak zvednout hodnoty na 18-20GB z disku C:. Výsledek je teď takový, že problém se nevyskytuje tolik i když je RAM pořád přes 50% vytížená, tak systém běží několikanásobně rychleji než před tím.