Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava disketové mechaniky..

Dobrý den. Měl jsem možnost k rozebrání dvou PC skříní i s částečnýmí komponenty.Zbyli mi dvě disketové mechaniky tak jsem se chtěl zeptat,jestli by z nich šli udělat externí mechaniky pro připojení k PC USB kabelem a jak to udělat.Někde jsem četl,už právě nevím kde.že to jde upravit.Nemáte někdo nějaký návrh.Je mi jasné,že se originální externí mechaniky dají,poměrně levně, koupit ale já jsem takový, trochu kutil a rád si něco udělám sám.Alespoň se trochu zabavím.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Kdysi se prodávala nějaká redekuce z PATA na disketovku (bylo to jen nějaké propojení, žádná elektronika), ale jak bylo všechno drahé, i toto bylo drahé, takže neznám nikoho, kdo to tehdy používal, i když jsme o tom diskutovali, jak to asi funguje a co se musí biosu zadat (autodetekci disků měly tehdy jen ty nejnovější desky). Zapojení toho kabelu se nám tehdy nepodařilo nikde dohledatž a 400 za něj fakt nikdo dávat nechtěl. Třeba by to pak šlo s převodníkem USB/IDE.
Někde jsem dokonce četl jak disketovka komunikuje s tím, že se to prý nedá zvládnout s arduinem (autor ale počítal s interním A/D převodníkem, tím co zvládá max. 15 kilosamplů). I to by byl námět na nějakou kratochvíli, třeba by se zjistilo, že to opravdu nejde.