Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wake on LAN přestane fungovat po 15-30 min

Dobrý den,
mám NAS Zyxel NAS326 a zapnul jsem u něho funkci WOL. Když zařízení vypnu, tak z místní sítě i přes veřejnou ip ho přes magic packet dokážu v pohodě spustit. Ale jakmile je NAS vypnutý dýl jak 15-30 minut, WOL už nereaguje a zařízení nejde spustit. Nereaguje ani v místní síti, natož přes veřejnou ip. Zkoušel jsem to i na Zyxelu NAS320S a stejný případ. Tak mě napadá, jestli za to nemůže router. Ale tam jsem zkoušel třeba vypnout firewall úplně, povypínat všechny tyhle blokace a pořád stejný. Router mám Technicolor TC7200 od UPC. Moc tam toho volitelnýho nastavení není.

Myslíte, že je problém na straně routeru nebo NASu. Nějaké řešení?
Děkuji moc.

Počítač nezapájaj do routra, ale za router si daj switch. Potom by ti to malo fungovať aspoň v lokálnej sieti bez problémov. Ono tie routre mávajú switche riadené programom a môžu prejsť do stavu spánku a to na každom porte zvlášť. Čo sa týka routra, tak ten na WOL z internetu potrebuje jednu špecialitu, ktorá sa nazýva statický routovací záznam. Na routroch s touto možnosťou funguje WOL z internetu bez problémov.