Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat držák chladiče procesoru?

Ahoj před nedávnou dobou jsem se rozhodl že jsi postavím počítač sám. Rozhodl jsem se že budu kombinovat staré součástky z mého starého počítače, ale to není ten problém. Nakoupil jsem si všechno, ale vyskytl se mi problém, protože základní desku jsem koupil od kamaráda a on ztratil držák na chladič.Koupil jsem si chladič Spartan 3 Pro He 1024 a tam má jenom držák na intel desku. Mám základní desku ASROCK PCI Express 3.0 FM2A88X Extreme4+ tak jestli nevíte kde bych mohl sehnat ten držák.
Změna předmětu, původně: Součástka (karel)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

A kamarad tu Intel podlozku uz nema ?
IMHO bude lepsi koupit nejaky jinaci CPU chladic, nebo z bazaru od nekoho ten Spartan 3 koupit pouzity a z toho tu podlozku pouzit.

PS : Jestli jsi koupil ten Spatan 3 novy, tak tam AM2+ drzak musis mit.

Koupil jsem si chladič Spartan 3 Pro He 1024

- Jestli jsi ho koupil "NOVEJ" tak tam musi byt. Mozna jsi jen nepochopil jak se na scocket AM2+ ten Spartan montuje ? :-)
* Jestli tam neni, tak to reklamuj jako "nekompletni zbozi" Pro AMD tam musi mit takovy cterec, viz ilustracni obrazek :.
[87292-am2-png]
- Obecne by jsi jinak musel koupit bud rovnou novej Cooler, nebo ten CPU support zakoupit zvlast. Drzak/Support CPU na zpusob "####" , nebo neco takového "#####", nebo z "AMAZON"
* Obchod si jiz musis zvolit ty sam dle vlastni uvahy.

Clovece jisty jsi tim ze je tam "plastykové telo" i pro AMD uplne nejsem, ale jeho pribaleni zvlast by mohlo byt zcela zbytecné "pribaleny pro AMD musi byt jen packy" . V manualu je zobrazeno jen to kolecko pro zakladni desky Intel.
(PDF na stahnuti "ZDE")

Ono v zaklade ten cernej support (drzak) uz je na kazdé AMD desce (ten cernej plast okolo socketu / kam davas CPU) kde by jsi teoreticky potreboval k stacit jen dve *prichytky.
Na obrazku je sice bilé barvy, ale to je kvuli tomu aby jsi pochopil o co jde. Ty ho budes mit cerny :
* Zakladni desky Intel tento plastikovy support-drzak nemaji, ty maji jen zamek na CPU, proto musi byt pribaleny a proto tam mas v baleni jen pro Intel.
[87293-amd-cpu-support-png]
* Prichytkama myslim ty dve packy v podobe pismena "L". Zkratka to kolecko potrebujes jen kdyz mas Intel. Pro AMD jen pouzijes ty dva "plisky-packy" k prichyceni k tomu drzaku na zakladni desce (ten bilej viz obrazek) .

Občas ten zub za který držel chladič praskal tak jsem si to schvovával.

A dobre delas. Hlavne tady tyto drobnosti jsou pak nejtezsi pak vubec nekde sehnat.
A né jen z chladicu, kolikrat jsem musel koupit celou desku treba notebooku protoze jsem potreboval nejakou prkotinu, nebo kousek plastu.
(Jeste ze existuji 3D tiskarny, i kdyz vse nahradit neumi ze jo ..)

Těch prken sem měl hafo od AMD a prasklej ten zobáček sem nikdy neviděl bylo to docela bytelný na rozdíl od uchycení Intelu,nicméně sem to vždy vyhodil protože když chladič tak pořádnej s kompletí instalační sadou ane tohle levný nic moc provedení...

Pro tazatele,můžeš koupit prkno od AMD někde levně a použít to z něj viz třeba....