Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blikání monitoru

Ahoj
Koupil jsem si monitor který má vstup HDMI (nikdy jsem takový monitor neměl) a když jsem na některých stránkách kde běží automaticky video ať je to seznam nebo facebook apod. tak mi monitor problikává do černé barvy a zpět nevíte proč? kabelem nebo? Nedělají to všechna videa.
Děkuji

nevíte proč? kabelem nebo?

To zkus.
Jestli to delaji jen nekteré videa tak pujde pravdepodobne jen o problém s parametry. Po vyzkouseni jiného HDMI se podivej treba na :

- Nainstalované a funkcni ovladace pro tvuj graficky chip.
- Spravne nastavené rozliseni.
- Spravne nastavené Hz.

- Jestli ta graficka karta ma tech HDMI vice, tak zkus i jiny port HDMI. To samé plati pro tvuj monitor, jestli ma 2x HDMI tak zkus oba.
* Jestli mas podezreni ze problém pochazi z nastaveni monitoru, tak na monitoru by jsi mel najit polozku "RESET", vychozi nastaveni.

PS : Nevim o jaké video a kde ho spoustis, ale jestli pouzivas nejaky softwérovy prehravac jako treba VLC, tak zkus jiny. Jestli problém pretrva i po spravnem nastaveni zobrazeni, Hz etc, tak zkus bud jiny video prehravac, nebo doinstaluj potrebny "codec".
- Jestli jde treba o video na Youtube, tak zkus jiny prohlizec, nebo pres pravy klik upresni HW podporu, video "HTML5".

TiP :i: ~ "Jaky codec zvolit ?" Zkus treba universalni K-Lite codec.