Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD windows

Zdravim, mam problem s nedostatkem mista na disku a kdyz jsem prochazel z kama muzu jeste neco ubrat a presunout na HDD tak jsem zjistil ze systemova slozka windows ma pres 44gb je to normalni? Predem diky za kazdoi odpoved.

Samotný C:\Windows 18 GB. Příkazový řádek jako správce a spusť:

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /SPSuperseded

PS: můžeš odstranit body obnovení (nejsou ve \Windows) a můžeš odstranit nepotřebné starší verze ovladačů (jsou ve \Windows).

jsi náčelníkem toho pc? nebo aspoň jeho příkazového řádku?

jinak 4 z 5 brtníků hlásí ~16gb. samozřejmě nemám winsxs zahnojený nesmysly, ale s tím už moc nenaděláš.

máš ssd - aha, viz nadpis. jak jsou velké c:\hiberfil.sys, pagefile.sys?
hibernaci zakazuju úplně, swap omezuju na 512mb. je to jen krátkodobá pomoc, přidá to pár giga.

dir c:\*.sys /a:-d

a ještě jedna věc: win7 někdy trpěly chybou, že si rezervovaly nesmyslně velkou část disku pro body obnovení. nám co instalujem jen security aktualizace a hlavně anglické verze w7 se to nestává.

U toho smazani disku musis zadat (zakrizkovat) i "vyčistit systémové soubory"..
Jestli si trvas na konsoli, tak do konsole napis :

cleanmgr /sageset 1
cleanmgr /sagerun 1

- Jen v pripade ze by neuvolnil misto, muzes zkusit spustit:

cmd.exe /c Cleanmgr /sageset:65535 & Cleanmgr /sagerun:65535

* Ale jestli neni co by mohl uvolnit tak ti zkratka vic nevycisti. Kdyz na to pujdes nejak na silu, tak si tak maximalne znepojizdnis OS.
[vycisteni-disku-windows7-2.png]