Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 zle ukazuje čas

Dobrý deň,

mám taký problém....vlastním PC z doskou ASUS A88XM-PLUS a mám na ňom systém Windows 10 Education x64. PC zostavu mám od novembra 2014. Do teraz som z ním nemal žiadne problémy. No raz z ničoho nič začal systém zle ukazovať čas. Väčšinou je už zlý pri zapnutí. Potom ho musím manuálne nastaviť v nastaveniach. Cas sa potom ukazuje normálne až do chvíle kým vypnem PC. Ak ho zapnem tak zase čas ukazuje zle a musím to manuálne nastaviť od začiatku. Myslel som že je to nejaká závada z Windows, no potom som zistil, že problém je aj v BIOSe, ktorý ukazuje ten istý (nesprávny) čas. Tak neviem, v systéme som nič nenastavoval a používam ho iba ja. Nejake rady ako to opraviť?

Pre cmd.exe, ako Správca !!!, okopči text, odobri klávesom Enter:
net stop w32time

w32tm /unregister

w32tm /register

alebo:
net stop w32time

w32tm /unregister

w32tm /register

net start w32time

w32tm /resync

Lebo aj pri vymlátenej, vadnej, americkej kapitaľistickej pecke CMOS, ti musí nastaviť a podržať zosynchronizovaný time so servermi Windows podľa SEČ. Ale až do doby reštartu PC, potom sa zase čas rozhodí širinou marinou.

Ak by predsa zarputilo W10 nenastavil správne synchron time, je tu množstvo fór na nete v tejto časovej veci, napríklad:

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/9bdfc2cc-4775-4435-8868-57d214e1e3ba/w32tm-access-is-denied-0x80070005-from-elevated-prompt?forum=winserverDS