Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router na půdě

Ahojte,
Během veder mi na půdě zhebnul wifi router Netis WF2419E. Sloužil dobře, jeho dvě antény s 5dBi pokryly dvoupodlažní barák akorát - v nejzazším koutu bylo "o čárku wifi míň" ale spojení v pohodě.

Wan byl připojen přes Ubiquiti NanoBeam M5-16 k místní vesnické WiFi.

Všechna zařízení doma se k Netisu připojovala přes 2.4G WiFi. Nějaké ty mobily a notebook. Žádná LAN.

Prosím o radu, čím ten Netis nejlépe nahradit. Potřebuju obdobně kvalitní pokrytí a uvítal bych širší rozsah pracovních teplot. Co jsem se díval, tak snad všechna zařízení jsou určena pro 0-40 stupňů, což se na půdě během roku daří výrazně překročit oběma směry....

Půda není snadno přístupná, takže bych se chtěl vyvarovat řešení typu "zakrývat router na zimu do krabice od bot". Ten Netis byl stabilní jak blázen, všehovšudy jednou přestalo reagovat webUI, reset vyřešilo cvaknutí jističem.... :)

Děkuji.

Od Ubiquiti NanoBeam (na půdě) natiahni LAN kabel do bytu a tam umiestni Wifi router.
Vyriesis teploty a zlepsis pokrytie.

P.S. vykon Wifi routra (teda AP-cka) je obmedzeny vyhlaskou ČTÚ, teda vsetky maju vykon +/- rovnaky.

Venkovní routery jsem taky našel, ale přišlo mi, že mají docela směrové antény a tedy by nepokryly celou nemovitost. Dostat kabel do tepla by bylo samozřejmě lepší a budu to muset nějak udělat, pokud nejsou odolná zařízení k dispozici, ale snažím se tomu nějak vyhnout, nemovitost je starší fortelné stavení, kde jakékoliv viditelné projevy (lišty na kamenné zdi nebo ap na stropě) jsou vysoce nežádoucí...
Někde za závěsy leda.... Zvážím.

zkus vymyslet jiné umístění někde na chodbě / na stropě:
- všechny domácí routery budou mít zaručený rozsah jen pro teplotu v místnosti, proto těch 0-40'
- obdivovaný netis je absolutní lowend. přesto nečekám u jiných značek větší odolnost.
- nepíšeš jestli umřel vlastní router, nebo jen jeho napájecí adaptér
- z výrobků pro domácnost si na svých routerech dává záležet snad jedině mikrotik, ten ovšem nemá 5db antény.
- pokud přestaneš mít síť jen na wifi pidlikání a budeš chtít pořídit domácí nasku (zálohy pc, kamery, úložiště nasyslených filmů), bude to chtít nejlépe gigabitovou lan. tam je wifi z půdy k ničemu.