Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryzen 3 2200G nejde VGA

Zdravím,

koupil jsem si A320M-DVS R4.0 základní desku + Ryzen 3 2200G. Nainstaloval oficiální Windows 10 Pro. Všechno funguje. Monitor mi jede bez problémů přes VGA. Ve chvíli kdy nainstaluji ovladač pro GPU (buď z DVD nebo nejnovější ze stránek výrobce je to jedno), tak VGA přestane fungovat a obraz automaticky přepne na DVI.

Je zajímavé, že když počítač vypnu tak BIOS všechno nabíhání běží na VGA, ale jen co začne nabíhat windows (jsou vidět ty kuličky) a pak když už zmizí, tak monitor No Signal a musím natáhnout kabel k televizi přes HDMI/DVI.

Už jsem zkoušel i upgrade BIOS.

Co s tím mám dělat? Díky

Ano tento příspěvek jsem četl cituji:

Guys, I just wanted to let you know that there was indeed a BIOS option to enable VGA output. It was just hidden under a lot of menus. The monitor works now!

Thank you for all your help

Proklikal jsem všechny okénka v BIOS a nikde jsem nenašel D-SUB / DVI, Output options či tak něco.

Nevím jak ASRock, na mé letité Gigabyte desce se v BIOSu zpřístupní "Advanced" volby po stisknutí Ctrl+F1. Možná má ASRock taky nějaké takové skryté menu?
Jinak nechci být za prudiče, ale co máš za monitor, že má jen D-Sub vstup a co máš za rozlišení? Nezvažuješ výměnu?

To mě samozřejmě taky napadlo, ale když si dám HELP v BIOS, tak jsou tam různé kombinace kláves, ale žádná tam není jako Advanced, což znamená, že Asrock to má rovnou povolený v advanced ten BIOS.

Ano monitor má jen D-Sub, vyměnit monitor za DVI umí každý blbec, pojďme zjistit, proč Ryzen 2200G v BIOSu jede na VGA, ale ve Windows 10 přepne only DVI ?

Díky.