Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava win7

Zdravím, poslední dobou mi počítač zobrazuje modrou obrazovku, nejčastěji když hraju hru a něco se dlouho načítá, nebo i někdy během práce na PC. Provedl sjem kontrolu chkdsk, ale vše je v pořádku. Mám bitovou kopii, ale to je x let starý. Když přeinstaluju win7 tak mi tam zůstanou sobory a programy ve windows old? Jak ty programy a soubory potom obnovím?

ted jsem našel že by to mohlo být grafickou kartou... nevím nevím jestli je to grafickou kartou... když třebas hraju hru tak se to sekne, seklý je to pár sekund potom začne blikat monitor jako kdyby byl pc vypnutý a pak to spadne... ono to dělá i když zapnu pc, ještě vše neni načtené, zapnu prohlížeč chvilku nco hledám a zase modrá obrazovka...
mám odisntalovat ovladač k gk a znovu nainstalovat nejnovější nebo rovnou nainstalovat novou verzi? Ale asi bych se hodně divil kdyby to bylo ovladačem. Protože tohle nikdy nedělalo... a já nedaval aktualizace cca více jak půl roku.

pro 5 let starou grafiku se nikdo nezabývá testováním ovladačů, ani pro ně neopravuje chyby nebo neřeší nové vlastnosti.
je možné, že o dva roky starší ovladače by si s grafikou rozuměly líp.
ale to je vždycky mix konkrétního hw, jejich vzájemné kompatibility a v horším případě i pozůstatků ovladačů po výměně karet.

ovladače na cd jsou někdy první betaverze, které už nikdo nezmění a nenechá vylisovat nové médium. vyhlášeným odpadem byly cd k deskám gigabyte.

a pro jistotu: nikdo nic netaktoval?

dxgkrnl.sys* je zrovna součástí windows, pokud ho nepřepsala vytuněnější instalace directx nebo naopak vadná aktualizace windows, která klasicky opravuje naprostou zbytečnost a zároveň vyrobí jinou chybu.
v příkazovém řádku zkusit kontrolu:

sfc /scannow

*) podle data souboru by asi šlo vygooglit, která nežádoucí aktualizace ho přepsala - tu zkusit odinstalovat.

příkazy:

ver
dir c:\windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys

výpis se dá zkopírovat sem.
ale tento postup není ok, nepomůže libovolný předchozí stav. a už vůbec není dobře, že to nepopsáno jak blbnulo, i když chvíli bez bsod:

Dával sem obnovu do dřívějšího stavu a od té doby mi začlo blbnout PC

čili díky tomu podivnému vracení někam neznámo kam je těžko říct, v jakém stavu zůstaly ovladače.

jsem pro disk s takto rozjeb... systémem odložit / nechat jen jako druhý na data. a pro fungl nový pořádně nainstalovaný systém s programy si koupit 250-500gb ssd, ať je zároveň užitek z rychlosti.
ovladače stáhnout od výrobce základní desky předem.