Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazení ikon asociovaných programů na ploše win10

Nainstaluji si programy, kterými chci otevírat určité typy souborů.V nainstalovaných programech nastavím asociace.V celém počítači mám u příslušných typů souborů správně zobrazenu ikonu programu se kterým je typ souboru asociován - tedy až na plochu - tam mám zobrazeny ikony jiné.Při otevírání souborů na ploše se soubory správně otevřou v asociovaném programu.Ví někdo radu?Děkuji
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Podstatou je ve slozce:
C:\Users\<your username>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
Smazat všechny soubory, zacinajici na "iconcache"

1. zobrazit skryté soubory - to zvládnete podle předchozího odkazu - první 3 barevné obrázky

Start, začít psát CMD
Pravá myš na "Příkazový řádek", zvolit spustit jako správce
napsat následující příkaz a potvrdit Enter:

cd %appdata%

změna složky - zkopírovat následující příkaz, vložit do okna a spustit (v okně Ctrl+V a Enter):

cd ..\local\microsoft\windows\explorer

podíváme se, jestli uvidíme soubory:

dir iconcache*

mělo by se zobrazit víc jak 10 souborů

protože ty soubory drží rozhraní windows (explorer.exe), tak jej musíme ukončit
ctrl+Alt+Del (nebo pravá myš dole na liště) a zvolit Správce úloh
Pokud nejsou vidět procesy, tak vlevo dole kliknout na "více informací"
Průzkumník Windows je až skoro na konci seznamu.
Klikneme na něj, pravá myš / Ukončit úlohu - nevyděste se, že zmizí plocha apod.

Alt+Tab se přepnout do našeho okna a tam napsat příkaz a opět potvrdit Enter

del iconcache*

Příkazové okno můžeme zavřít a znovu spustíme rozhraní Windows

Pomocí Alt+Tab (nebo myší) si vybereme správce úloh. V menu zvolíme Soubor / Spustit novou úlohu
napíšeme explorer a potvrdíme Enter

Teď můžeme opět skrýt skryté soubory - zrušíme změny provedené na začátku v zobrazení souborů
To je vše.

Šla by na to napsat dávka, ale takto si to postupně ručně vyzkoušíte :-)