Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rýchla pomoc prosím...........Inštalácia Windows 10 z externej DVD mechaniky

Zdravím, Mám problém vedel by mi niekto poradiť ako mám nastaviť bootovanie z externej DVD mechaniky? Jedná sa o notebook bez DVD mechaniky. V BIOSE som nastavil ako nadradené bootovanie cez DVD ale problém je že ho nenačíta, Keď pôjdem do BOOT MENU tak mi ju ani nezobrazí. Bootovacie DVD a taktiež externá DVD mechanika sú určite v poriadku.

Zrejme nemáš vyrobené bootovacie médium so správnym zavádzacím sektorom na kotúči DVD z ISO W10.

Ak Bios detekuje externú mechaniku, stačí ak po reštarte PC budeš mačkať ako blbý nejakú kláves F11, alebo podľa kombinácie kláves výrobcu ZD. Naskočí ti bútovacie menu s ponukou USB portov, teda aj toho portu kde bude zasunutá externá mechanika.

Ak nie, vyrob si nové bútovacie médium z ISO W10 na nejakej 8GB fleške, mp3, telefóne s pridanou fleškou apod.