Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada pri výbere z dvoch modelov notebooku

Ahojte, riešim už pár dní výber notebooku. Potrebujem ho iba na základnú prácu (word, internet, pozeranie filmov, ukladanie súbor atď.). Chcela by som aby mal hlavne dobrú výdrž na baterku a tiež aby mi poslúžil aspoň pár rokov a tiež aby bol spratný a ľahký. Našla som si tieto dva, ktoré ma zaujali. Vedela by ste mi poradiť, ktorý je lepší ? Hlavne čo sa týka procesorov :)
https://notebooky.heureka.sk/hp-pavilion-15-cw1005-6wh92ea/specifikace/#section
https://notebooky.heureka.sk/hp-pavilion-14-ce2004-6wh67ea/specifikace/#section
ďakujem za akúkoľvek pomoc

Nezobral by som ani jeden.
Rada Pavilion bola a mozno aj je znama tym, ze ma rozne konstrukcne nedostatky, najcastejsie to bolo nedostatocne chladenie.
Navyse porovnavas 14 a 15" model, co je blbost, musis sa rozhodnut ci chces lahku 14 a ozelies numericku klavesnicu, alebo chces ist do klasickej 15.
Vydrz baterie bude vzdy na strane 14", pretoze mensi displje proste menej zerie. Tvoj vyber ma rovnaku baeriu a rozdiel tam moze byt aj 1h kludne odhadom.
Na beznu pracu ta ziaden procesor nemusi zaujimat, vsetko by mali obsluzit akekolvek procaky, mozno sa vyhnut len lacnym radam od AMD a Intelu a ist uz rovno do Ryzenu alebo i3 a vyssie.
Neviem, ci sa da este zohnat, ale premyslal som sam pre seba na tymto kuskom prednedavnom.
HP ProBook x360 440 G1 i5-8250U / 8GB / 256GB SSD/ Intel HD/ 14'' FHD Touch/ Win 10 Pro
Okrem leskleho displeja som na nom vadu nenasiel, mal som ho par dni doma kym som ho odovzdal zakaznicke a milo ma prekvapil vsetkmi parametrami. Zakaznicka je po par mesiacoch tiez maximalne spokojna. Btw vydrz ma realne okolo 9h.