Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor k PC - smazané soubory

Ahoj vespolek,
stala se mi úplně bizarní situace. Rozbil se mi monitor k pc, tak jsem koupil nový a připojil ho. Zajímavé bylo, že PC si jakoby nepamatoval některé věci - moje pozadí zde nebylo, místo toho se objevila automatické windows pozadí, záložky a hesla v prohlížečích byly pryč, ikony z plochy byly ve složce v dokumentech etc. Ale v pořádku, nic se zatím nestalo, nicméně po 4. hodinách, kdy jsem PC užíval, jsem jej po připojení nové myši restartoval. Načež se PC vrátil ke svému "starému já". Najednou bylo mé původní pozadí zpět na ploše, které jsem měl nastavené před výměnou monitoru, v prohlížeči byly původní záložky, uložená hesla apod. Bohužel si mi s tím z PC smazala většina souborů word, hudba apod., které jsou pro mě velice důležité. Pomocí programů typu Recuva nebo Glary Undelete jsem smazané soubory našel, přičemž i když programy ukazují, že ještě přepsány nebyly a jejich stav je "velmi dobrý", při obnově nejsou otevřít, ani word, ani hudba, zkoušel jsem je všemožně opravit - nic. Nevíte někdo, co se to vůbec stalo? Podotýkám, že za ty 4 hodiny, co jsem pc užíval, jsem nedělal nic neobvyklého, pouze internet. Zavirovaný PC nejspíše nemám. Děkuji, Michal

PC si jakoby nepamatoval některé věci - moje pozadí zde nebylo, místo toho se objevila automatické windows pozadí, záložky a hesla v prohlížečích byly pryč, ikony z plochy byly ve složce v dokumentech etc

vypadá to, že pc byl přihlášen dočasným profilem "temp" místo tvého. to se stane například, když je velké množství chyb na disku a poškodí se uživatelský profil = tvá větev registru.
po restartu se mohl původní poškozený profil chytit, s tím že mnoho vadných souborů na disku zůstalo.

původní příčinou může být vadný modul ram ... kontrola z boot cd/usb s http://memtest.org/#downiso
nebo vadný disk ... nejdřív kontrola smart s https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

rekontrukce těch souborů s vadnou ramkou nebo vadným diskem je mohla dále poškodit, proto nejsou čitelné.

Dobrý den, děkuji za odpoveď.
Ano, vypadá to že se system přihlásil do toho temporary profilu a pak se zpět do toho mého osobního a při tomto procesu se smazala skoro veškerá data. SSD i Ram vypadají že fungují. Ty word soubory bohužel při obnovení nejdou otevřít. Napadá mě, myslíte si, že kdybych se nějak přihladil do toho temp profilu, že by tam ty soubory mohly být? I když mi to připadá nepravděpodobné, když jsou smazané a i disk ukazuje o 30 gb míň..Děíky, Michal