Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s notebookom

Dobrý večer,pred chviľou som na svojom notebooku Lenovo G 500,typ 20236,win 10 home verzia 1903,spozoroval na obrazovke niečo nezvičajné,neviem o čo ide.Posielam nejaké foto.Teploty merané cez aida 64.Ps.ked som málinko pohnul krytom notebooku problémy prestali.Pole Hodnota
Vlastnosti senzora
Typ senzora CPU, HDD, ACPI, PCH, SNB

Teploty
Procesor 42 °C
CPU Package 41 °C
CPU IA Cores 41 °C
CPU GT Cores 41 °C
1. CPU / 1. jadro 40 °C
1. CPU / 2. jadro 40 °C
PCH Diode 52 °C
ST500LT012-9WS142 38 °C

Hodnoty napätia
Jadro CPU 0.831 V
CPU VID 0.831 V
Batéria 11.744 V

Power Values
CPU Package 3.18 W
CPU IA Cores 1.25 W
CPU GT Cores 0.02 W
CPU Uncore 1.92 W
Battery Charge Rate Striedavý prúd

teploty vidíš že jsou ok, čili buď se nezanáší prachem, nebo ho občas udržuješ.
není důvod, aby to nefungovalo dál a oprava ještě bude mít smysl.
jen kdyby v servisu řekli, že to určitě není zlomeným plochým kabelem, pak už se dražší oprava nevyplatí, to by bylo lepší jít do nějakého repasu.

jestli je to tvůj jediný pracovní stroj, vyměnil bych v tom disk za ssd, jinak to není tak důležité.

Ok dikens,ono ma aj napadlo že ked nebudem hýbať krytom notebooku,tak to bude ok.Ono už asi cca rok a pol pri zapínaní notebooku mi cez obrazovku behali pásy.Dajak som tomu nevenoval pozornosť,noťas nabehol,a išiel bez problémov,tie pásy čo som vám včera poslal foto,to mi začalo tak cca 2 mesiace ale len občas.No a včera ako som už napísal som pohnul krytom a všetko ok,zatiaľ žiadne trhanie ani pásy po obrazovke,nechcem zakrýknuť.Suma sumárum,notebook nechám stále otvorený,vypínať ho budem cez vľavo dole štart,lenovo má v sebe soft na odstránenie prachu enrgy management,ten raz do dňa pustím,no a keď príde k najhoršiemu,kúpi nový noťas,alebo naštívym servis.Ps pod noťasom mám aj chladiacu podložku.No a ešte keby som do budúcna chcel nový noťas,zvažujem aj s ssd aj s hdd,len čo som na nete čítal tak že tie ssd dajak dlho nevydržia,mne stači noťas na bežné použitie.