Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizace zálohovaných dat?

Dobrý den,
pracuji na stolním PC, ale na víkendy si na chatu beru notebook.

Potřeboval bych poradit offline program na synchronizaci dat mezi počítači.

V současnosti si na stolním počítači nakopíruji pracovní data do 10GB souboru (cartage) přes veracrypt.
A na SD kartě ji zkopíruji na notebook, pracuji s daty, a po víkendu nakopíruji cartrage zpět do stolního počítače.
Ovšem nové soubory a změněné souboru kopíruji manuálně.
A toto je zdlouhavé řešení a věřím že existuje lepší řešení.

Prosím poraďte lepší řešení. Jen nechci využít cloudových služeb a podobně.

Děkuji

TotalCommander nainštalovaný na oboch mašinách skontroluje počas automatického kopčenia bez tvojho zasahovania z externého média dáta, pričom prekopíruje iba staršie alebo zmenené novším dátumom či kapacitou na druhom úložisku.

Je to rýchlejšie riešenie cestou flešky (USB) než sa prepájať káblom pri tých tvojich sporadických prenosoch či trochárskej zmene v dátach, navyše TC ošetruje a kontroluje dáta metódou kontrolného súčtu CRC aj pri zipovaných dátach.

Môžeš TC doplniť pluginom crc32tag.