Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5 9500/9600 - nevíte někdo o nich něco?

Dobrý den, plánuji po grafice upgrade i toho zbytku ( i5 4460 + 8GB RAM, grafika již upgradovaná rx570 ) chtěl bych něco v podobné cenové relaci jako jsem měl cca 5500 kč za procesor, + další prachy za ten zbytek, ovšem vidim, že intel ještě nevydal procesory i5 9500 a i5 9600, které jsem tak očekával, že už budou v prodeji. Nevíte někdo o nich něco ? i5 9400f se mi kupovat nechce, momentálně to asi vidím, že budu muset přesedlat na ryzen 3000, jelikož intel nemá nahradu, nebo alespon jsem ji nikde nenašel.
Děkuji za odpověd od těch, co to pravidelně sledují.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)
Změna předmětu, původně: i5 9500/9600 (karel)

Přesedlat na Ryzen 2 generace kterej ještě taky není k mání zatím :-) ,by mě zajímalo čeho tím chceš dosáhnout k tý GPU ti ten CPU stačí pokud ti jde o hry teda.

A k tomu hore že se neoplatí jít dneska do intelu je taky kravina pokud beru cenu 5.5 co si psal za CPU....

Tak bylo v planu, ze bych rozsiril RAM na 16gb. Dale pak koupil novy zdroj a jeste koupil SSD jelikoz ty w10 po tech nekolika verzich uz neco zerou. Momentalne mam 1TB HDD rozdeleny na 120gb pro system a zbytek pro hry. Ale nakonec jsem si rekl, ze kdyz uz, tak upgraduji komplet vse krom rok a pul stare RX 570. Urcite nejaky narust vykonu bude. Samozrejme neni vylouceno i neco lepsiho treba i7/Ryzen7. Vse bude zalezet na kolik to vyjde. Do tech 15K mam tak nejak v planu jit. Momentalne muzu nejake penize utratit takze to je ten duvod. Kdovi co bude za 2 roky a urcite mam jeste nekdy v budoucnu v planu jit do lepsi GPU a lepsiho monitoru,ale to zatim neni na poradu dne.

SSD aspon 500GB na system a hry urcite kup, mozna bys mohl zvazit i 1TB SSD, dneska si nektere hry reknou klidne o vic jak 50GB, takze pokud jich chces hrat najednou vic, tak je velke SSD vyhodou.
Pokud jde ciste o hry, tak ti vymena procesoru za lepsi neprinese vic vykonu. Ono je to i proto, ze RX570 neni zase tak vykonna grafika, takze vykonejsi procesor stejne nevytizi.

Pokud chces proste zlepsit PC a ted koupit zaklad s novym procesorem a grafiku resit za cas, tak samozrejme muzes, proc by ne, ale zvednuti vykonu ve hrach moc necekej.

Fakt je, ze pokud nekde citis, ze 8GB RAM nestaci, tak muze byt vyhodnejsi si rovnou koupit procesor+desku+DDR4 nez dokupovat k tvemu soucasnemu procesoru DDR3.

Ano tak nejak to v planu je, vylepsit zaklad a pozdeji prikoupit i lepsi grafiku a novy monitor poridit. Vse naraz bohuzel nemuzu. Rekneme nejakeho pul, trictvrte roku nez se ustali a trosku spadnou ceny novych RTX super grafik nebo novych AMDcek. Chci i monitor vyssi nez FULL HD.

Není tu úplně jasné, že víš, že budeš muset měnit desku tak jako tak.
Tak bych to rozhodnutí jestli intel cpu+deska+ram nebo amd cpu+deska+ram odložil až vyjde a bude dostupný ryzen 2 (včetně levnějších desek).
Potom bych propočítal a zvolil ryzen.
SSD disk (min 512) na systém si kup nejlépe hned, pokles cen se minimálně zastaví. Asi taky jeden hned objednám.

Drahe X570 by mely byt dostupne hned. Jinak lze RyZen 3000 osadit normalne do soucasne prodavanych desek X470 a B450. Nova levna deska B550 ale nejspis prijde az na zacatku pristiho roku. Je to proto, ze starsi desky B450 a X470 stejne jako novou desku B550 nevyrabi AMD, ale je outsourcovana na ASMedia, kdezto X570 si vyrabi AMD samo.