Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Každých 10 minut se mi začne sekat internet

Dobrý den
potřeboval bych radu, každých cca 10 minut, se mi začne nekontrolovatelně sekat internet na pár sekund. Ping vyletí na 600-800, což se projeví hlavně při hraní her. Při normálním brouzdání na internetu se to poznat nedá. Internet mám od poskytovatele Kovarov net. Lagy se projevují jak po Ethernet kabelu (pc) tak i po Wifi (ps3,telefon). S lagy jsem se začal potýkat, když jsem zažádal o vylepšení z 16/4 na 32/4. Výměna antény proběhla v pořádku, a rychlost je opravdu taková, jaká má být, ale o té doby se mi internet takto seká.
Nevím jestli je problém u poskytovatele, a nebo v mém pc. Předem děkuji za rady.

Vypni Firewall, Defender, disable v Services WU, Bits. V Plánovači úloh disabluj Telemetriu, Appraiser, Ceip, Defragmentácia disku. Prípadne vyraz zo systému AV od tretích výrobcov. Reštart PC. OS by mal bežať bez vnútorných brzdičov, aby si vedel posúdiť, kde je pes zakopaný. Ideálne je spustiť odzipovaný Autorunsx64.exe, ako Správca a skontrolovať spustené, načítané voloviny bežiace na pozadí systému.

Otestuj rýchlosť pripojenia počas hier nejakým distrom live ISO/CD Linuxu (Ubuntu) z externého média (USB) načítaného pod RAM. (Nainštalovať Ubuntu na pevný disk).

Reflusni DNS dávkou:

@echo off
rem ipconfig /renew
rem ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /flushdns
ping -n 1 127.0.0.1 >nul
ipconfig /registerdns
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
arp -d
ping -n 2 127.0.0.1 >nul
rem NETSH winsock reset catalog
rem NETSH int ipv4 reset reset.log
rem NETSH int ipv6 reset reset.log

exit

Vyčisti RAM;

%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks