Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC zamrzne při vytížení GPU

Ahoj,
koupil jsem do staršího počítače (Core 2 Quad Q9500, deska MSI P43T-C51, 4GB DDR2 RAM) bazarovou Shappire RX560 4GB.
Kartu jsem nejprve otestoval ve svém novém PC a fungovala v pořádku (se stejnýmy ovladači GK)
Jenže když jsem jí teď dal namísto GT440 do tohohle starého počítače a spustím cokoliv, co vytěžuje více GK, tak po chvilce zamrne obraz tak na 3 vteřiny a pak ho karta přestane vysílat úplně(no signal) - VIZ obrázek v příloze z momentu, kdy to zamrzlo.
Teploty GK a CPU byly tedy v ten moment OK(57, 51°C), zdroj by měl taky stačit (300W na 12V větev).
Přišel jsem ale na to, že když snížím u té GK frekvenci jádra třeba o 200 MHz v AMD Wattmanovi, tak to crashne o něco déle.. - tzn. určitě to má co dočinění s tou kartou.
Není možné, že se mi přehřívá něco na desce? (Jižní můstek nebo tak něco?) Nic moc mě nenapadá :-/
Díky za případné rady.

Ta GPU je napájená z PCIE. A má TDP o 10W vyšší(75), než GT 440(65), co tam byla předtím. Tak je mi to proto divné.
Navíc ta 1050 má mít taky 75W co čtu.. takže to jsem fakt blázen.
+ když ta celé sestava má spotřebu tak do 200W a ten zdroj tam má napsáno 300 max, tak těmi 300W max mysleli ty číňani jako třeba 180W?
Fakt divné..

zdroj je lowend fsp, navíc neznámého stáří a stavu kondenzátorů
ty uvažuješ teoretický příkon 75w, to má špičkově asi víc, ale můj problém to není a hledání nechám na tobě.
stejně tak počítáš že se vlezeš do 300w, jenže to není trvalá zátěž, viz "max".

pokud u grafiky není externí napájecí konektor, zní to nadějně. jenže by tam musel být zdroj jiné kvality než "max".
chipset je intel, ne prasečí nforce, na ten to nesvedeš.

pořád ti nerozumím co obhajuješ: pc před tvými očmi padá, když grafice snížíš takt=odběr, vidíš že spadne později, ale stejně.
nemáš známé, co by měli v šuplíku 450w zdroj?

Tak to mám odzkoušené s 520W zdrojem a děje se pořád to samé.. Jen když jsem přišel a zapl to poprvé, tak to trvalo znatelně déle než to spadlo. Pak když jsem PC restartoval a zkusil to znovu, spadlo to rychleji. Nemůže to dělat nějaké špatné nastavení v BIOS?

nenapadá mě co je špatně. je to jednovětráková celkem malospotřebová karta, externí konektor to nemá, takže tyto příkony musí přijít jen přes sběrnici:
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/sapphire-radeon-pulse-rx-560-test-a-review-levnych-karet.-rx-560-proti-gtx-1050-1050-ti-9.html

pak bude nějaký problém buď se základní deskou, nebo s bazarovou grafikou. jedině kartu vyzkoušet v jiné desce.

Kartu jsem zkoušel na novém PC a běžela v pohodě, dokonce se stejnými ovladači.
Kondíky se ještě podívám ale nepřišlo mi ze bych viděl nějaký prasklý. Chyba musí být stejně ale v desce.
Ještě mě nepadá dat tam místo win10 win7, protože na 7 jsou od výrobce na stránkách ovladače. Na desítky nejsou a nechal jsem je OS stáhnout sám. (Teda vše krom GPU, ta má na stránkách AMD normálně)

Přeinstalace na WIN 7 a instalce původních ovladačů pochopitelně nepomohla, ale ze zoufalosti jsem se pak hrabal v BIOSu a narazil na položku PCI express clock drive, s hodnotou "800mV", zkusil jsem jí nastavit na 1000mV, chvíli jsem to testoval a nepadalo to. Pak jsem nechal PC zaplý jen tak na ploše a když jsem po hodině přišel, zase jsem neměl obraz, což se ale před tím nikdy nestávalo, když jsem GPU nevytěžoval.
Tak jsem to teď nastavil na 900mV a zatím to jede, tak uvidíme..
Nemá pro to někdo vysvětlění?