Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry Pi + TV HAT namísto set-top-boxu [DVB-T2]

Zdravím,

chtěl bych se Vás zeptat, bylo by možné si reálně z Raspberry Pi 3/4 s rozšířením TV HAT postavit vlastní set-top-box na příjem DVB-T2 signálu a následný přenos do televize v rozlišení Full HD (přes HDMI)? Pokud ano, neznáte nějaké návody? Nebo existuje ještě nějaká jiná alternativa?
Většina set-top-boxů mi totiž přijde hrozně primitivní a zastaralá - mám Samsung SmartTV a nechci kvůli DVB-T2 přijít o užitečné multimediální funkce - a všechny set-top-boxy, co jsou pro změnu chytré, jsou zase hrozně předražené.

Předem díky za názory.

TV HAT (DVB-T2) mam vyzkouseny na Raspberry Pi3 + Zero pomoci kterého jsem sledoval v té dobe jeste TNT na TV 1080p.
Pi3 je zcela dostacujici, ale vzhledem k tomu ze nové Raspberry stoji stejne a nabizi lepsi HW rozhrani bych radeji zvolil Pi4.
* Jestli ches z toho udelat jen mikro prcka, klidne pouzij Pi Zero, ale klasicka, vetsi Pi4 ti nabidne vice moznosti pro multimedialni stanici .

PS: Instalace je velmi jednoducha, pouzival jsem ho na operacnim systému KODI.
"Jak zprovoznit TV HAT pod KODI" ? : https://www.raspberrypi.org/magpi/raspberry-pi-tv-hat-kodi/