Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se SLI 2080

zdravím chtěl bych upgrade z GTX 1080 8 gb pro rozlišení 2560x1440 rozhoduji se zda koupit single RTX 2080 8gb a nebo SLI ,ale vyplatí se SLI nebo jeto na nic co jsem koukal na youtube tak třeba v Batlefield 5 mají dokonce i dvě GTX 1080 lepší fps než jedna RTX 2080ti ale nevím jak SLI funguje v ostatních hrách je stím nějakej problém nebo dvě GTX 1080 například budou mít všude větší výkon než jedna rtx 2080?

Holt "skolni aktovky".

Né nevyplati se.
- Opravdu mi ver, ze se single RTX@2080 budes mit mnohem lépe optimizované PC jak s Multi_GPU.

budou mít všude větší výkon než jedna rtx 2080?

- "Teoreticky" vykon v profilu SLI tam samozrejme je a to v desitkach %, ale her opravdu optimizované na Multi_GPU je jen par a doplacis si za nic.
* Tudiz né, v kazdé hre nebudes mit lepsi vykon, vic FPS.

- Dalsi vec je spotreba, to je ti jedno plati rodice rozumim, ale i vysi teploty. Coz mnohdy vyzaduje i zakoupeni nového PC zdroje.
RTX@2080 ti umozni si zahrat jakoukoliv hru na plné detaily, chtit vic se opravdu "nevyplati" a jestli nemas vylozene na obrazovce znazornené FPS tak rozdil 1x2080 nebo 2x1080 proste neuvidis.
S referencni 2080 od Asus jsem hral i na TV 4K@2160p + vysi detaile + 4x msaa HDR a hra byla opravdu plynula (podpora ray tracing se také stale rozsiruje) . Jestli mas monitor s rozlisenim 2K@1440p tak ti Single_2080 poskytne opravdu vic jak dostacujici vykon a to i na 144Hz.
* Pak cely tento vykon je omezen kodem ve hre, kazda hra neni uz v zaklade dobre optimizovana kde i nejlepsi graficke karty maji problém vubec zobrazit 90frames/s bez ohledu jestli tu kartu mas jenom jednu nedo Quad_SLI..

"ALE NA INTERNETE JSEM VIDEL .." Jestli jsi na Youtube, nebo internete videl jak v [SLI] ma hodne bodu a podobne je samozrejme mozné, ale je zapotreby si uvedomit par zakladnich bodu.
Hlavni z nich je ten ze "Benchmark software / Passmark, 3Dmark etc)" ktery se na to mereni grafickych karet pouziva je lépe optimizovany jako samotna hra.
Tak jako SW kuprikladu na strane procesoru muzes videt casto pouzivany Cinebench / Maxon ktery casto AMD pouziva k zobrazeni vysledku jelikoz je vyborne optimizovany na multi_treads tak ten vysledek v "bodech" bude vzdy vysoky.
* Zkratka ze ti to nekde na internete pisou, nebo SW na mereni vykonu FPS ukaze hodne bodu neznamena ze to tak bude i v realném uziti, nebo ze ti to zaruci vysoké frames/s ve hrach.
Her podporujici 100% Multi_Gpu je jen hrstka, nekteré Multi_GPU neporporuji vubec tak by jsi muzes SLI dezaktivovat a hrat jen na jedné 1080 = to se urcite nevyplati ;-).