Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook vybrat?

Ahoj, potřebuji si koupit notebook do 15.000,-Kč. Převážně jen na kancelářské využití, hry ne. Dostala jsem doporučení na FUJITSU NTB A357FHD - 15.6mat 1920x1080 i5-7200U@3.1GHz 4GB 256SSD DVD TPM VGA HDMI 4xUSB (3x3.0) W10 a na Lenovo V330-15IKB Iron Grey. Který by jste vybrali případně co by jste mi doporučili vy? Díky moc za info.

Fujitsu se může zdát být dobro volbou z hlediska servisního přístupu ke komponentám a kvůli čištění od prachu. Je to pravděpodobně poslední matador, který ještě vyrábí v Evropě - v Německu. Problém bude s pozáručním servisem a dostupností náhrandích dílů. Určitě vzneste písemný dotaz na autorizované a neuautorizované servisy a schválně zkuste poptat náhradní díly na notebook, který se přestal vyráběr a prodávat před několika lety. Pravděpodobně budete nemile překvapený.
Určitě se snažit vybrat od Lenovo, HP, Dell. V té cenové relaci to stejně budou plasťáky. Dávám tip na HP ProBook.

Na "kanceláriu" by som bral rokmi otestovaný, pevný, ložiskový hdd, nie flešku v podobe predraženého marketingu SSD. HDD ťa nielen morálne, ale doživotne geriatra v starobinci, prežije.

Alebo k noťasu, ako bonus na zálohy, ber obratom tiež externý hdd. Zálohy v prípade SSD sú na hdd ložisko, nutnosťou.