Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může se na notebooku rychlým zapínáním/vypínáním WiFi poškodit WiFi modul?

Zdravím ve spolek. Měl bych jeden blbý dotaz. Vím, že elektronice obecně neprospívá časté zapínání a vypínání. No a teď se mi stalo, že mladej na notebooku opakovaně zapínal a vypínal WiFi a BT, cca 30x za minutu. Asi se mu líbilo, jak se rozsvěcuje informační dioda.
A tak mě v této souvislosti napadlo, zda se tímto dá něco 'pokazit'. Může se třeba WiFi modul poškodit?

Ak notebook nemá hardwarový vypínač (naozaj vypínač, nie tlačidlo), tak sa wifi v podstate nedá ani vypnúť. Tlačidlom pre vypnutie wifi sa vypína len radio na tej karte (to žere energiu najviac). Wifi karta je naďalej napájaná zo zbernice. Ak by sa vypla kompletne, tak nebude vidieť ani v manageri hardware. Vypína/zapína sa to logickým signálom, alebo príkazom poslaným do karty cez zbernicu z programu, ktorý ovláda to tlačidlo. Na to, aby karta mohla zareagovať na poslaný príkaz musí mať energiu, musí byť napájaná. Vadiť to bude zhruba tak, ako keď na kalkulačke mačkáš tlačidlo '=' 10x za sekundu. (Dá sa to, mám to vyskúšané zo školských čias keď som sa na hodinách nudil). Kalkulačka funguje doteraz.