Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde koupit programy BackupTrans v ČR s možností odpočtu DPH?

Neví náhodou někdo, jestli nějaká firma v ČR prodává programy BackupTrans, popřípadě jak koupit tyto programy na firmu bez DPH? Jedná se mi o Backuptrans Android iPhone Data Transfer + a Backuptrans Android iPhone Viber Transfer +, popřípadě i Backuptrans Android iPhone WhatsApp Transfer +.

Uvítám i odkaz na funkční slevové kupóny nebo někoho, kdo řeší stejný problém a koupil by je společně ...

Klidně to kup u jakéhokoliv prodejce EU, nahlaš mu svoje DIČ a že jsi plátce DPH. Prodá ti to pak bez DPH (reverse charge) a ty ve svém přiznání k DPH to vypořádáš "nalej-vylej" (dodaníš DPH při pořízení služby z EU, zároveň budeš mít nárok na odpočet DPH).

Tak po poradě s pracovníkem firmy Jimaz jsem zjistil, že po zadání nákupu "na firmu" a veškerých údajů včetně platného DIČ, se v dalším kroku zobrazí "Závěrečné překontrolování objednávky", kde je cena již bez DPH, a to i u Family a asi i u Personal Edition!

Raději doplním (netuším, kdo je skutečný kupující):

Hlavně nekalkuluj s tím, že to koupíš bez DPH (ale fakticky pro sebe) a že do papírů firmy to nedáš. V Bruselu na to přijdou, protože prodávající prodej bez DPH jinému plátci v EU tohle hlásí v rámci svého přiznání k DPH. Ty jako kupující děláš totéž, musí je jim to tam někde sejít.

Já to právě potřebuji na firmu, takže v tom problém není, i když netuším, jak by ověřovali a následně vymáhali, kdybych tam zadal údaje nějaké cizí firmy z obchodního rejstříku.

Trochu nelogické je, že i Personal a Family edice umožní nakoupit na firmu a bez DPH, ale asi by to bylo pro ně moc složité to takhle rozdělovat.

Právě, že to jde jenom na email, takže teoreticky se dá založit anonymní email z předplacené karty a pochybuji, že kvůli pár stovkám budou hledat majitele anonymního emailu a předplacené karty. To už je jednodušší podle majitele karty nebo bankovního účtu, ale to je také dražší hledání než dohledaná DPH. :-D