Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová PC sestava na základní použití (10 000,-)

Pěkný den, Potřeboval bych koupit novou PC sestavu okolo 10 000,-

Využití: Prohlížení emailu + bankovnictví, MS Office, občas sledování filmů na DVD.

Dal jsem dohromady následující:
Intel Pentium Gold G5400
MSI H310M PRO-VDH PLUS - Intel H310
HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2400
Crucial BX500, 2,5" - 240GB
Corsair VS Series VS350 - 350W
Lite-On iHAS122, černá
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM

Skříň použiji starou, která je k dispozici.
Monitor mám, bohužel jen VGA vstup, ale je zde požadavek aby se monitor nekupoval. Předpokládám, že VGA výstup na desce bude bez problému fungovat.

Bude to takto kompatibilní? Jde mi hlavně o kompatibilitu procesoru a základní desky, ale dle stránek by měl být procesor podporován od první verze biosu.

Děkuji za případné rady / návrhy.

Píšu z mobilu, proto úsporně a i tak je to na zabití. Jedním palcem, nemá to myš, na 2 věci.
Kontroloval jsi sestavu s ryzenem?
Použít starou skříň jen proto, abys přišel o záruku na funkčnost, mi nepřijde jako výhoda.
Tvůj návrh asi fungovat bude, ale když může být do 10t záruka na komplet, proč to nezkusit?

s amd jsem myslel něco takového:
https://www.mironet.cz/amd-ryzen-3-2200g-35ghz-turbo-37ghz-4c8t-l2-2mb-l3-4mb-am4-zensummit-ridge-65w+dp343077/
https://www.mironet.cz/asus-prime-a320mc-r20-amd-320-ddr4-sata-iii-raid-usb-glan-m2-scam4-matx+dp375848/
šla by s tím zmenšit i skříň na něco příčetného.
zbytek si naházej podle svého rozpočtu.

edit: než jsem to refreshnul, už tu máš celý návrh, tak si něco vyber.