Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Může RAM disk pomoci při enkodování

Může RAM disk pomoci při enkodování do H264 nebo H265?

Dotaz od kamose, ma Hybrid a tvrdi, ze to vytvari temp soubor a ze pomuze rychlosti enkodovani, kdyz si na to vytvori RAM disk. Chce kvuli tomu kupovat 32GB RAM. Mne prijde, ze enkodovani je narocne na CPU nebo GPU a zapis na disk nebude uzkym hrdlem. Jak to je?

co je Hybrid?
a ŘÍKAL že to chcze z důvodu roychlosti? Jaký je bitrate? Já to třeba používám, když vím, že to hned budu ze střihového programu (200Mbps) převádět do normálního použitelného bitrate (do 9Mbps). Ne kvůli rychlosti, ale plýtváním zápisy na SSD.

Takže nejaký video súbor zo settopboxu...hry delá na grafice...

Nech si skúsi taký malý test:

1. Prekopírovať video súbor z jedného disku na druhý (ak nemá 2 disky tak aj v rámci jedného disku).
Výsledný čas? Čo ja viem (záleží od veľkosti súboru) cca 20 sekúnd...

2. Ten istý video súbor enkódovať do H264 alebo H265...to je jedno...
Výsledný čas? Netuším cca 20 minút ???

Rozdiel 60 násobný !!! Tzn., že diskové operácie nie sú brzdou (úzkym hrdlom)...
Z toho jasne vyplýva, že potrebuje "brutálny" výpočtový výkon, konkrétne CPU najlepšie so 6 a viac jadrami...Potom príde na rad pamäť RAM - jej veľkosť... Rýchlosť disku tu naozaj nehrá žiadnu úlohu...

Konkretne ten Hybrid umi jak uz pisu encoding pres QSV treba, a to zvladne klidne (cucam si z prstu, ale radove) treba 200-300fps, takze to celkem sviha. To uz muze delat rozdil pokud ctes a zapisujes data z toho sameho - mechanickeho - disku vs. ram. Na SSD to bude ale stejne fuk. Muzu otestovat. :)