Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenajede systém

Zdravím, dneska jsem obnovovat NB HP Laptop 17-ak037nc do továrního nastavení. Po dokončení se mi PC zapnul a jen prázdná obrazovka, v rohu jen ikona Koše a okno ze Desktop nelze najít. Pokusil jsem se tedy přes Recovery obnovit tovární data znovu a poté se mi již nenačítá vůbec nic. Notebook se zapne a jen problikává kurzor. A nebo mi to vyhodí hlášku ze Boot device not found. Přitom když dam Test Memory a Test Hard Drive tak je v pořádku. Nevíte prosim, co mám dělat ? Děkuji

Pirpojíte USB klúč (flashku) (do jiného PC, keďže Váš "nejde"), stáhnete ten program, spustíte, odklikáte dalej (pozor, čo bolo predtým na flashke sa odstráni). Odpojíte flashku, strčíte do svojho PC (resp. laptopu). Zapnete PC, zvyčajne už sám nabootuje, vyskočí sprievodca inštaláciou a odklikávate ďalej. Vhodné je ešte predtým preformátovať disk cez diskpart, alebo aspoň odstrániť partície, to priamo v instalačke (když do googlu napíšete ako nainštalovať windows, tak najdete tucet tutoriálov). Instalačka potom už si sama vie vytvoriť partície, potrebne naformátovať, naišntalovať a hotovo. Ak Vám USB klúč nebude chcieť bootovať, tak pri zapnutí mačkáte F2, F12 alebo Del, prejdete na položku "boot" a tam prehodíte poradie, aby USB byl prvej.

Po nainštalovaní ešte bude potrebné stiahnuť drivery. To len stiahnete všetko čo obsahuje slovo "driver" nebo "ovladač" (je ich 5) z tejto stránky: https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-17-ak000-laptop-pc/15551430/model/17033767
stahujete verzie s posledným dátumom. Potom je nainštalujete.

Boot device not found znamená, že chýba alebo je poškodený zavádzací (bootloader) sektor. Oprava z bútovacieho ISO Windows pod príkazovým riadkom:

Bootrec.exe /RebuildBcd

*/fixmbr */fixboot

tiež je nutná oprava sektorov logických oddielov pevného disku:

chkdsk /x /f /r /v /b

Tieto kvázy Recovery pokusy, tj. návraty do funkčných bodov obnovy, stoja vždy za prd. Nedokážu retroaktívne napraviť narušenú integritu metadát, sprznia, rozhodia zarovnanie logických oddielov disku (align), netušene pozmenia ID HW NTFS oddielov a iné neduhy medzi nebom a zemou. Potom sa národ diví, že síce majú od rodičov pod jolku od Déda Moróza na Vianoce darovanú delo-raketu HW za státisíce, ba za milióny korún, ale systémy sa ťahajú ako sopel, sekajú, nešľapú im svižne. Logicky, na vine je blbý Windows Vista, či ešte blbší W10.
--------------------------------------------
HW chybu určite nemáš, garantujem.
-------------------------------------------

Tuším sada švajčiarskeho nožíka zn.: Hirensboot novšej verzie 16.2 ISO, nabútovaná pod gr. prostredím OS WinPE, obsahuje kadejaké kutilské nástroje určené k opravám zavádzača, ale budú to free xindle, náhrady pre hrátky domácich laikov, žiadna sláva.