Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - plánovač úloh

Dobrý den, ve W7 jsem měl naplánované jednoduché úlohy - spuštění programů ze síťových disků. Po přechodu na W10 se mi v plánovači úloh ukazují pouze lokální diky, tedy nejde naplánovat spouštět ze síťových. Nevíte náhodou jak by se to dalo odstranit? Díky

Špatně, protože na Windows 10 je spouštění ze síťových disků zakázané kvůli bezpečnosti. O něco lepší je situace, kdy je program digitálně podepsaný ověřitelným certifikátem, ale i tam chce Windows potvrzení od uživatele.

Zkus si na lokálním disku udělat dávkové soubory, ve kterých budeš ten program ze sítě spouštět a v plánovači zkus spouštět dávkové soubory místo přímého spouštění EXE ze sítě.