Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde se připojit na wifi

Dobrý den, prosím nevíte někdo proč se mi nechce NTB připojit na wifi?Wifi vidí, ale u ikony je žlutý trojúhelník a píše bez internetu-zabezpečeno.Kupoval jsem nový router od TP-link Archer C6, všechno fungovalo v pohodě, ale po cca týdnu zničeho nic se to přihodilo.Telefony i ostatni NTB se připojí bez problému.Přes kabel jede internet v pohodě.ovladače jsem zkoušel nainstalovat znovu, ale bez úspěchu.Notebook je MSI GL 8RC OS Win 10, posílám výpis z příkazového řádku po napsání IPCONFIG /ALL.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : MSI
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros AR8171/8175 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-D8-61-07-04-5F
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::748d:d5cd:7389:66a3%19(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.254.250(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : čtvrtek 18. července 2019 0:06:51
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 18. července 2019 1:06:48
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.254.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.254.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134273121
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-23-D7-76-C4-00-D8-61-07-04-5F
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.10.10.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 14:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #5
Physical Address. . . . . . . . . : D8-F2-CA-0E-1A-29
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 15:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #6
Physical Address. . . . . . . . . : DA-F2-CA-0E-1A-28
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Wireless-AC 9462
Physical Address. . . . . . . . . : D8-F2-CA-0E-1A-28
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : D8-F2-CA-0E-1A-2C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Zouha>

předem moc díky za radu a ochtou

Kluci, přikládám výpis z NTB který se v pohodě připojí.Je to ASUS OS Win 7

C:\Users\NB>IPCONFIG /ALL

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : NB-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Síťový adaptér Broadcom 802.11n
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : B8-EE-65-A2-3D-8E
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::f0a9:a519:3bab:c6c7%16(Pr
ferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.254.247(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 18. července 2019 19:57:24
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 18. července 2019 20:57:23
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.254.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.254.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 364441189
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-22-66-6E-55-10-C3-7B-B1-CC-6

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.10.10.1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér sítě Ethernet Síťové připojení Bluetooth:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Zařízení Bluetooth (síť PAN)
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 28-E3-47-93-7C-AF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . : lan
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 10-C3-7B-B1-CC-6D
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.lan:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{FCC28F0B-3E3B-4615-ABD0-9A1196D7703D}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{C38CCFDC-BA00-47F5-A6A7-11A086102119}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

C:\Users\NB>

první výpis co jsi dával byl z drátové síťovky. čili k ničemu, ale ukázal aspoň že wifi síťovka ve výpisu existuje.
na žádný dotaz jsi neodpověděl.

- vysílací kanál routeru vidíš i přes lan na úvodní obrazovce "status", po přihlášení na router:

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.254.1

- jestli wifi notebuk anténuje a něco vidí ti ukáže inssider.
pak by mohlo mít smysl řešit vadné nastavení regionu na přijímací wifikartě (omezení na 11 kanálů) ...
...nebo wireless security na routeru.

radši to sem připíšu rovnou: router, wireless security = žádná automatika ale napevno wpa2 + aes.
další zjednodušení: wireless channel width 20mhz.
pro kontrolu vyčíst aktuální vysílací kanál.

wifi ti funguje, vidí tvoji síť. s čím máš doopravdy problém?
ty kanály 5+9, to je nějaké staré nastavení? protože:
vystrizek-1-png: hlásí, že router vysílá na kanálu 1, ale notebuk vidí 5+9.
vystrizek2-png: má problém s připojením na internet, wan rozhraní píše nesmysly (samé 0 a červený křížek), ale ty se sem přesto připojuješ. co tam doma děláš se zapojením routeru?
vystrizek3-png: ukazuje připojeného wifi klienta D8-F2-CA-0E-1A-28 = prý nefunkční notebůů. ten ukazuje v inssideru tvou wifi síť + mac adresu routeru, router zas vidí notebuk:

Wireless LAN adapter Wi-Fi:
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Wireless-AC 9462
Physical Address. . . . . . . . . : D8-F2-CA-0E-1A-28

co mě napadá:
- vadné nastavení antiviru třetí strany, který si pro různá síťová připojení tvoří různé nefunkční nastavení.
- nebo z nějakého důvodu nefunkční nastavení dns pro wifi připojení, třeba zděděné z jiné sítě
- proxy nastavené spywarem nebo šíleným administrátorem

připojíš se přes wifi na ip adresu?

můžeš sem pak dát výpis ze souboru s nastavením přes tu "nefunkční" wifi?
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

poznámkový blok nechat otevřený, připojit se přes funkční kabel, výpis kopnout sem.

ahoj oživuju téma.Tak jsem přijel domů, zapnu noťas -wifi stále nefunkční.zkusil jsem ty tvoje ip co jsi posílal připojilo mě to na stránku routeru archer C6 wan eror nebo tak něco, obě dvě ip odkazovali na totéž.zapojil jsem kabel do noťasu a žlutý trojůhelník i u připojení přes kabel-bez možnosti internetu.Druhý noťas i dva telefony připojený.Tak jsem se nas.al a udělal reset routeru a ejhle Wifi už na MSI běží,ale u ethernetu trojůhelník zůstal a píše bez přístupu internetu a není možný se připojit přes kabel.Co se tam hádá?Kde je zakopanej pes?

je to demo nortonu korektně odinstalované? nebo jen smazané z disku, bez odinstalace?
to by mohlo nekorektně vrtat do jednotlivých síťových připojení.

Telefony i ostatni NTB se připojí bez problému.Přes kabel jede internet v pohodě.

když se ven nepřipojíš ani přes ip adresy (jedna je poradna, jedna je google), vypadá to že tvůj router nemá připojení na net, viz nesmyslné nuly u internet=wan.
s tím obrázkem se nepřipojí ven nic, proto jsem se ptal, jestli tam něco přepojuješ. poskytovatel nezadával žádné statické adresy pro připojení?

původně měl router někým ručně změněnou ip (192.168.254.1), teď je po resetu, změnil adresu na tovární default:

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

kdo to vlastně měnil a jaký měl důvod k posunu na ".254."? jenže taky píšeš, že zařízení, co neměly nortonovo svinstvo, fungují a toto by byla slepá cesta.

abych to zkrátil - router :
- se zázračně ven připojoval a možná ještě některá zařízení připojuje, i když tplink ukazuje 0.0.0.0 :-?
- potřebuješ znovu nastavit název wifi, kanál wifi raději napevno, pro některá tupější zařízení jen z rozsahu 1-11 (nebo rovnou zvolit country: usa)
- nejjednodušší komunikace s wifi je napevno, bez voleb: můžeš zkusit jen pásmo 2.4ghz, režim jen 11n, šířku pásma jen 20mhz, wireless security jen wpa2+aes

a teď k pc poničenému nortonem:
- ve výpisu nesmí existovat sw nebo výrobce norton/symantec: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), drivers, scheduled tasks (naplánované úlohy).
- v příkazovém řádku resetovat síťové připojení:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all
ipconfig /flushdns

flushdns je navíc, ale protože nortonovo svinstvo ... pak bych radši restartoval a už by to mělo jet.
kdyby ne, vem nějaký jiný notebůů co funguje přes wifi nebo kabel a porovnej si výpis tracert, kde zdechne:

tracert www.seznam.cz

jako bonus můžeš zkontrolovat nastavení místní sítě (tuším: internet - připojení - dole lan), že v proxy není vyplněno nic.

Hoj, tak jsem udělal všechno podle rady a už to běží,ale jakmile jsem třeba v routeru nastavil jméno wifi frekvenci, kanál atd tak se to zase nepřipojilo ani přes kabel ani přes wifi.Musel jsem několikrát resetovat router, protože buď to šlo přes wifi a kabel ne nebo dokonce noťas se připojil přes wifi a nešlo se připojit přes telefony.Už jsem i zkoušel kabel od anteny hodit přímo do noťasu a to se připojilo pokaždý, připojil jsem kabelem z routru a - bez internetu.Bude někde zakopanej pes v tom routru.Kabel z antény mám pichlej v routeru normálně v číslovaným portu routru a ne v portu Wan, to by vysvětlovalo proč ve výpisu z routeru byl u internetu křížek, když jsem zkusil zapojit přes Wan tak se nepřipojilo nic.Nicméňe teď všechno funguje tak uvidíme časem jestli zase nerupne routru v bedně a nezačne dělat zase problémy :-D .Moc dík všem za rady a ochotu při řešení té mojí šlamastiky ;-) Kdyby něco zase se ozvu