Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chyba Prohlížeče událostí (vyřešeno)

Windows 10 Pro/64, sestavení 1803.

Narazil jsem (náhodou) na chybu Prohlížeče událostí, jakýkoliv pokus o zobrazení podrobností nějaké položky skončil chybou:

[87499-pu-png]

Problém je v tom, že soubor View_0.xml je prý využíván jiným procesem.

Nejprve jsem zkusil klasiku,

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /SCANNOW

nezabralo to.

Dalším hledáním jsem se dostal tady:
https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-v1903-v1809-updates-break-event-viewer-custom-views/
Článek sice není primárně pro verzi 1803, ale tam uvedené řešení, tedy odstranění problémového souboru, zabralo. Soubor c:\ProgramData\Microsoft\Event Viewer\Views\View_0.xml jsem odstranil (přesunul jinam), následně je Prohlížeč událostí i bez restartu PC opět funkční.

Podle KB:
https://support.microsoft.com/en-us/help/4503286/windows-10-update-kb4503286
https://support.microsoft.com/en-us/help/4503288/windows-10-update-kb4503288
problém asi vznikl aktualizací 11.6.2019 a měl by být opraven 18.6.2019. Já mám nastaveno zpoždění aktualizací o 30 dní, tak kdybych ještě chvíli počkal, možná/asi by se to vyřešilo samo.

Třeba to někomu pomůže.

------
Ještě přikládám onen *xml, je nějaký divný, zarazilo mě třeba toto:

<Name LanguageNeutralValue="Správce zařízení - Standardní klávesnice PS/2">Správce zařízení - Standardní klávesnice PS/2</Name>

Než takové zoufalé zběsilosti, tak je lepší používat neaktualizovný OS a pravidelně ho obnovovat ze zálohy. Obnova trvá v řádu minut podle výkonnosti HW. Tento přístup se osvědčuje od skalních dob kdy byl internet v plenkách. Jenže to by uživatelé museli začít chtít chápat nutnost více diskových oddílů a zařídit se podle toho. Závislost na ploše a aktualizacích lze potlačit.

Zoufalé zběsilosti?

Mám nastaveno zpoždění aktualizací 365/30, víc normálně nejde. A neboj, zálohy (data mnohokrát a céčko Acronisem) také vedu.

je lepší používat neaktualizovný OS a pravidelně ho obnovovat ze zálohy

Určitě nesouhlasím. Ano, W7 neaktualizuju (ten PC je záložní rezerva, už jej skoro nepoužívám, je to rezerva kdyby mi hlavní PC klekl nebo něco MS ve W10 totálně pokakal), ale to hlavně proto, že malýměkký ve W7 se snaží už jen škodit.

Ano, nikdo přeci nemá zapotřebí řešit nějaké nefunkčnosti, pátrat, číst. Lidé chtějí užívat a konzumovat. S Win aby měl každý uživatel přítele na telefonu, svého IT.
Ničí souhlas nepotřebuju. Roky funguju výše popsaným způsobem, nyní na W10.1511. Ani jednou nenastal nějaký útok zvenčí. Ani jednou nebyl počítač zavirovaný. Nevím co je malware. Když tu kolikrát čtu co lidi musí řešit za trable a zbytečný pitominy, už ani nereaguju a jdu dál. Tady jsem udělal vyjímku ve víře, že to pomůže změně přístupu a šíření další osvěty. Pokud po tom někdo dychtí, tak ať si ručně doinstaluje kritické aktualizace.
Nutné je blokovat winupdate a win defender vypnutím na úrovni zásad skupiny. Od té doby nastane klid, mír, vše bude fungovat jak má.