Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netočí sa chladič na CPU

Ahojte,
mám notebook Acer Aspire 5551.
Po zapnutí sa na notebooku točí chladič 2-3 sekundy, potom sa vypne. Obrazovka je čierna. Kontrolky zapnutého ntb a nabíjania batérie svietia.
Skúšal som vymeniť RAM, nepomohlo. Skúšal som reset CMOS batérie, (na chvíľu som ju vytiahol, potom dal naspäť) nepomohlo. Skúšal som pripojiť monitor, nepomohlo.
Je základná doska zlá? Alebo sa s tým dá ešte niečo robiť?
Ďakujem

S notebookom nikto nič nerobil. Nerozoberal sa. Proste som ho šiel zapnúť a už nešiel.
Chladič som skúšal dať iný, robilo to to isté.
Mám ešte jednu takú istú základnú dosku a robí to to isté.
Aj s tým chladičom. Tak teraz neviem, čo je zlé.
Skôr si myslím, že doska je zlá, ale predsa len sa pokúšam ju spojazdniť.

Hmm tak to je životní štěstí a zároveň smůla, mít náhradní desku do notebooku a pak zjistit, že nefunguje. Zrovna to samé platí pro ventilátor.
Asi jsou obě desky mrtvé.
Co vyjmout baterii, nechat notebook bez ní a později zapnout na napájecím adapteru?
Nehrabal do toho náhodou nějaký tunič usilující o nasazení novější verze BIOSu?
V případě neúspěchu se zeptat u servisního technika v autorizovaném servisu.