Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční tethering

Připojuji se přes tethering telefonu, wifi. Po přeinstalaci win10 na stolním compu mi adaptér píše hlášku "připojeno, bez internetu", přitom na telefonu internet běží. Před přeinstalací vše chodilo normálně. Příkazy ipconfig/ all ani ipconfig/flushdns nepomáhají....

Wireless LAN adapter Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 52-3E-AA-54-3D-5D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : TP-LINK Wireless USB Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 50-3E-AA-54-3D-5D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::c06a:3fdc:758a:1f95%15(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.43.68(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : p tek 19. źervence 2019 12:57:00 Lease Expires . . . . . . . . . . : p tek 19. źervence 2019 13:57:00 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.43.1 DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.43.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 156253866 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-C4-50-16-4C-CC-6A-E8-2A-CB DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.43.1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

vypadá to na přidělenou správnou konfiguraci tcp/ip: ip, maska, brána, dns, dhcp dává smysl.
ten výpis není celý, možná je na začátku nějaká zrada typu dns suffix.
můžeš na stoláku ještě zakázat ipv6, jestli s tím tetherující mobil nemá nějaký problém.

nezapnul se ti firewall? ani v antiviru, pokud máš nějaký "internet security"?
není to připojení nastavené jako "veřejné"?

líbí se mi to "připojení k místní síti" a do toho výpis nastavení v angličtině. je instalace win10 v pořádku?

na ip adresu se připojíš? 92.240.244.75, 216.58.201.67, ...