Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI Afterburner- zabraňuje vypnutí PC

Zdravím všechny. Mám dotaz ohledně MSI Afterburneru. Při spuštění počítače se automaticky zapne a nastaví křivku chlazení. Při hře není problém, grafika si sama nastaví otáčky podle teploty. Teplota při hraní FIFA 19 se pohybuje kolem 45 stupňů Celsia,při 40% fan speed. Problém nastane tehdy když chci počítač vypnout,tak MSI Afterburner zabraňuje vypnutí PC a musím vynutit jeho vypnutí. Proč jen tento program znemožňuje vypnutí PC? U ostatních programů které používám se tento problém nevyskytuje. Děkuji.

hry nehraju, podobné zbytečnosti nemám důvod používat.
1) buď si zjistíš správný název procesu a pro vypínání si uděláš zástupce na dávku:

taskkill /im afterburnermsi.exe
shutdown -s

2) nebo zjistíš, že tvůj pc funguje i bez afterburner a nenecháš ten nesmysl vůbec spouštět.
3) nebo možná existuje novější (nebo i starší) verze afterburner, která má tu chybu opravenou.

ve správci úloh nejdřív zjistíš správný název afteruburneru (i s příponou .exe)
ty dva řádky zkopíruješ v poznámkovém bloku, se správným názvem místo "afterburnermsi.exe"
soubor uložíš do rozumného adresáře, kde máš přístupová práva k editaci, např. c:\windows, dáš mu jednoduché jméno s příponou .bat nebo .cmd (vypnout.bat)
(jestli nemáš zapnuto zobrazení přípon a uložený soubor má příponu a ikonu .txt, je to beznadějné)
někam na plochu nebo do quicklinks ho potáhneš pravým myšem -> nabídka menu: vytvořit zástupce. ve vlastnostech zástupce můžeš změnit ikonu, třeba tu červenou.

a co ti běží najednou za procesy, které se vydávají za součást afteru burneru?
můžeš to v paměti normálně killnout, nebo to chce to tobě zvýšená práva?

přehled:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

jedna technická: není ten core temp nadbytečný? má nějaký smysl?

https://pc.poradna.net/questions/2934290-autoruns#r2934396
přečti si to celé o nastavení autoruns, aby šlo něco rozeznat.
obě okna autoruns / process exploreru ti ukazují jen půlku, afterburner od msi tam nevidím, k čemu to sem dáváš?

jedno tajemství, na které je v česku potřeba mít vysokou školu, protože to žádný tazatel neumí:
screen pouze aktivního okna, bez odporného wallpaperu okolo: alt+prncsr
(k tomu zlepšovák od neschopného m$: aktivní okno v hloupém designu win10 jde poznat jen podle černého fontu v záhlaví)

bonus: pokud máš s něčím problém při startu nebo ukončování a běží ti zbytečný eset (asi smart security), zbav se toho.

MSI Afterburner se mi spousti pres planovac uloh

Spustit pouze pokud je uzivatel prihlasen - Spustit s nejvyssimi opravnenimi
Pri prihlaseni libovoneho uzivatele
"C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.exe" s argumentem /s

Mas to tak take?

Kdyz tak zkus nejakou starsi verzi Afterburneru.