Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení nového routeru

Zdravím, koupil jsem nový router do domácnosti. Starý byl připojený přes telefoní linku DSL RJ11 do vyznačeného DSL portu na routeru, ale nový router nemá DSL port. Stačí koupit nějaký kabel RJ11-RJ45, nebo to mám řešit jinak.

Děkuji

Vít

Díky moc, o bridge jsem přemýšlel, díky. JEn taková otázka máme zaplaceno od o2 teoreticky na papíře 20/20 mb/s a RJ11 mám teoreticky až 100 mb/s jestli se snad nepletu ale reálnou přenášecí rychlost má menší oproti RJ45 kvůli zapojení, nebo? Jestli je to tím že rychlost internetu není ideální. Děkuji

Prosim jeste jednou a cesky... rychlost uploadu nebude 20Mbit ale 2Mbit (20/2), nevim o tom ze by nekdo naizel na VDSL symetricke pripojeni.
Motas dohromady ruzne prenosove technologie a konektory. Bud prepni puvodni DSL modem do bridge rezimu, pripadne ponechej tak jak je a za nej zapoj novy router - budes mit ale zbytecne dva preklady adres za sebou. Nebo porid jiny “wifi router” s vestavenym VDSL modemem

cetin slibuje navýšení na 100mbit a víc. v budoucnu, ne ihned v každém místě. chce dslamy stěhovat k domům, blíž k odběratelům, jinak to těmi dráty nejde dostat.
ale prakticky to bude zase s agregací, neprožíval bych to tak.

RJ11 mám teoreticky až 100 mb/s

už dnes to je možné, chtělo by to pročíst specifikace přesně. 100mbit na výstupních lan portech neznamená, že má takovou průchodnost i vdsl vstup (modem uvnitř).
https://www.cetin.cz/koncova-zarizeni - vidím že i stará jebka comtrend je "do 100mb". tak ještě ten krám nebudu vyhazovat.