Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios v pr....

Zdravím
Mám takový dotaz ohledně mého pc.
Aktualizoval jsem si Bios a vypadl proud.Vím že jsem v háji.
Ale pomuže když si koupím novou základovou desku a windwos 10 ?? Díky

Jestli ta deska nemela ten EPROM pajenej na zakladni desce, tak by jsi mohl jen koupit novej (musi mit kompatibilni v.BIOS na tvou zakladni desku). U nekterych tak navrzenych desek to mozné je a vyjde to na par Kc. (treba pres zakaznickou podporu vyrobce)
* Jestli jde o nejakou dassi, novejsi zakladni desku, tak by jsi ji ten BIOS mohl nechat pres podporu preflashovat.

Jestli slo o desku typu "Gigabyte", tak mas mozna "Dual_BIOS" ktery ma BIOS ulozen na dvou mistech, kde by umoznil ten poskozeny stale prefleshovat, nahrat zpet ze zalohy. (zadné podrobnejsi informace neuvadis)
Jinak viz vyse, staci jen nova zakladni deska. Je ale mozné, jestli byl licencni klic Windows vazan na MB, ze ho na nové zakladni desce bude muset reaktivovat. Tedy v pripade ze jsi ten Windows zakoupil.

v případě, že je epromka v soketu, mělo by stačit ji znova naprgrat - proces je to poměrně jednoduchý (pouze u nových Asusů je potíž v tom, že BIOSy jsou podepsané a nelze je takto jednoduše flashnout).

V případě, že je epromka na desce napájená, tak pokud to nevypadlo při flashování bootloaderu (a u některých i v takovém případě), tak téměř každý výrobce má nějaký postup na emergency reflash.

tak téměř každý výrobce má nějaký postup na emergency reflash

To ma. Podle zachovani BTloaderu flash, bud pres port, nebo pres 3/4 piny (Rx/Tx link) pro EPROM co jsou na desce, nebo pres clip_kleste primo na epromu (SOP8).

[Pince-de-Test-150mil-200mil-SOIC8-SOP8-pour-la-programmation-en-circuit-EEPROM-93CXX-25CXX-24CXX.jpg_640x640.jpg]

Jestli se mu pri zapnuti desky ukaze alespon logo biosu nepise.

Windows 10 je zakoupený.
Mám desku https://www.czc.cz/msi-a320m-pro-vd-s-amd-a320/212324/produkt
Ale chtěl bych když už tak lepší tuto https://www.czc.cz/msi-b450m-gaming-plus-amd-b450/245785/produkt .
Plus samozřejmě https://www.czc.cz/amd-ryzen-3-3200g/264415/produkt procesor. S komponenty v pc kompatibilní.
K to mu myslím budu potřebovat i nový Windows protože jsem si ho nezaregistroval přes Microsoft učet.