Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pripájanie/odpájanie wifi

Dobrý deň,

Prosím mám zaujímavý problém s wifi- notebook, konkrétne jeden notebook Acer e15 (WIN 10).

Na tomto notebooku sa pripojím k domácej wifi (TP LINK TL-WR841N). Problém je, že na tento konkrétny kus notebooku sa v náhodných intervaloch neustále pripája a odpaja k wifi, tým pádom mi nefunguje korektne internet. Niekedy sa internet drží a funguje normálne, a zrazu príde buď zopár krát vypadok alebo rovno kolotoč pripájania a odpajania k wifi, čo je vidno aj na ukazateli wifi na lište a OPERA hlási zmenu siete.

Na inom notebooku alebo telefóne tento ukáz nepozorujem, wifi drží stabilne.

V sieťových veciach nie som nejak doma, ďakujem za rady.

asi jsi čtenářem nějakého pochybného fóra, kde se doporučují acery (mtvě.cz/sk), jinak si nákup toho shitu nedovedu vysvětlit.
cpu atom se zoufale pomalým diskem je smrtelná kombinace. (některé verze rozveselují nesmyslnými externími grafikami gf810m pro word, žeroucími leda baterku)
ta věc se nemá nazývat notebook, ale netbook - nechal ses za svoje prachy ojebat.
na pochybném fóru ti měli vysvětlit, že acer wifi neumí.

co s tím: umravnit wifi na routeru na pevné hodnoty, ať se ho tupý acer při navazování spojení nemá na co vyptávat.
- wireless security: napevno wpa2psk+aes http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/TL-WR842N/Wireless_Security.htm
- wireless bandwidth: 20mhz http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/TL-WR842N/Wireless_Settings.htm
- wireless channel: napevno mezi 1-11 (ovladače acer obvykle neumí kanály 12-13), kvůli minimalizaci rušení, viz níž
- při připojení přes více zdí lze zvolit kompromisní wireless mode: 11bg s větším dosahem, bohužel pomalejší.

zaplnění kanálů zobrazí např: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html, dá se tak dosáhnout méně zarušený = kvalitnější signál = rychlejší připojení do lan sítě

Ďakujem za odpoveď ale notebook som nekupoval novy, nakoľko je mi to zbytočne. Je to používaný notebook s i7 a 840m za fajn cenu, vzhladom na využitie.

Ako nový notebook by som si isto nekúpil notebook s parametrami typu Intel atom a podobne, zase sa laicky orientujem v parametroch PC a viem, čo znamenaju ? nový notebook mi je zbytočný.

O problémoch s wifi som netusil. Toto s tou wifi skusim vyriešiť.

Odpajanie je normalna vlastnost wifi ak to ma malo kvalitny signal. Naozaj myslim kvalitny a nie silny/slaby. Sposobuje to velka chybovost prijatych dat. Treba sa pohrat s umiestnenim routra, alebo s nastavenim vysielacieho vykonu, nastavenim ineho kanalu, naklonom anten a tak podobne. Do uvahy moze pripadat rusenie a tiez mizerne naprogramovany a otestovany ovladac wifi karty.

Vďaka za odpoveď. So signálom problém až tak nie je. Mám ešte starý notebook TOSHIBA a firemný počítač a na tých je signál na tom istom mieste OK, trocha samozrejme kolíše, ale nedochádza k výpadkom.

Problém tohto ACERU bol v tom, že neustále dochádzalo k padaniu wifi, striedanie signálu, žltého trojuholníčka, prehliadač mi nenačítal stránky, pretože wifi sa neustále "resetovala" a napríklad OPERA mala neustále hláseie, že došlo k zmene siete. Akoby sa neustále počítač pripájal a odpájal k routru.

Skúsil som to zatiaľ vyriešiť v nastaveniach routra, kde som zadal napevno kanál 11. K výpadkom už týmto spôsobom zatiaľ nedochádza, vyzerá to, že sa to drží. :)