Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Vista PREMIUM - problem so zmenou politiky pre zdielanie - nema secpol.msc

Zdravim,

potrebujem rozchodit zdielanie na vista disku z linuxu, ale Vista Premium je obmedzena - nema secpol.msc, kde sa da politika pre zdielanie SAMBA nastavit.

t.j. ako to v tej orezanej PREMIUM verzii nastavit, aby sa linux dostal na SHARE oblasti Visty, napr. aj bez secpol.msc

vid. link co chcem urobit, ale nejde v PREMIUM verzii:

samba_vista.php

vopred diky za pomoc

Diky moc,

skusim podla prispevku:

secpol.msc is just a fancy front-end to the registry.

The key in question is HKLM/System/CurrentControlSet/Control/LSA and the value is named LmCompatibilityLevel.

"send ntlmv2 response only" (vista default) = 3

"send ntlm response only" = 2

hmm, zatial to nefunguje (LmCompatibilityLevel ani z hodnotou 2, ani s 1) .

mozno este nieco treba nastavit na Viste.

t.j. vidim zdielane zlozky v Krusader (Linux) pri smb://IP, ale ked tam vojdem, tak pyta heslo, ak aj dam admin meno/heslo aj tak to neprejde korektne.

docasne som povolil aj konto guest, aj som povolil zdielanie v Win Firewall vynimkach, takze zatial netusim, co este robim zle :-[