Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá nefunkčnost programů

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně náhle nespustitelnosti dvou programů. Na pracovním notebooku (s Windows 10) mi zničehonic přestal fungoval program GreatCut a CorelDraw, respektive po je jejich spuštění nenaběhnou a ani neběží ve správci úloh. Programy jsou legální a každý od jiného výrobce, proto mi zarazila jejich náhlá nefunkčnost v jeden konkrétní den. Zkoušel jsem spustit v jiné kompabilitě, projel notebook antivirem, ale tyto metody nepomohly. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem nebo nevíte, co může způsobit tuto náhlou nefunkčnost? Díky.

Setkal jsem se s podobným problémem se zcela jinými programy ve windows XP. Bylo to po nějaké aktualizaci (nevím jestli IE nebo něčeho jiného prostě windowsu) a dalo tehdy docela práci vrátit to zpět.
Tehdy jsem zakázal aktualizace a ty programy (a jiné) jdou dosud.

každý od jiného výrobce, proto mi zarazila jejich náhlá nefunkčnost v jeden konkrétní den

Na tom není nic divného. GreatCut je plugin do SW Corel Draw a Adobe Ilustrator. Jestli nefunguje Corel Draw, tak nemůže fungovat ani GreatCut. Je třeba zjistit, proč nejde ten Corel Draw.

Asi zaleží na verzi, aktuální verze GreatCut je možné nainstalovat a spouštět i bez Corel Draw (alespoň teda co jsme to řešili pomocí jejich podpory - opětovné zprovoznění pak fungovalo i bez funkčního Corel Draw).