Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 po aktualizaci nejde myš ani klávesnice

Dob­rý den, chtěl bych se ze­ptat jak bych mohl vy­ře­šit ten to pro­blém:
Mám do­ma sta­rý po­čí­tač s po­vod­ním sys­tém win 7 pře­in­sta­lo­va­nej na win 10 a je­li­kož ho už ne­po­u­ží­vám pro­to­že mám ji­ný tak jsem se roz­ho­dl že ho pro­dám a chtěl jsem vy­čis­tit re­gis­t­ry a pros­tě ce­lý po­čí­tač tím že ho ob­no­vím (ne­bo do to­var­ka ne­vím jak se to­mu přes­ně ří­ká) vše pro­běh­lo asi úspěš­ně až na to že mi nejde klá­ves­ni­ce ani myš na­čte se ob­ra­zov­ka a tam je ať si vy­be­ru zem, typ klá­ves­ni­ce atd, jen­že dal ne­mo­hu, nic ne­re­a­gu­je .... Zkou­šel jsem spous­tu vě­cí :vy­zkou­šel jsem ji­nou klá­ves­ni­ci/myš, všech­ny por­ty,re­star­to­vat za­ří­ze­ní (na tvr­do před čud­lík ji­nak to nejde), mám sta­rou ver­zi BI­O­Su a v ňom moc ne­zmu­žu. Byl bych oprav­du rád za kaž­dou ra­du kte­rou do­sta­nu, pře­dem dě­ku­ju.

Řešení:

Přečti si konečně manuál. Píšu „možná“, nemusíš se upnout právě k tomuhle. Pro začátek se soustřeď na to, zda máš bootovácí médium a správně nastaveno bootování. Přečti si manuál. Nakonec to hlavní, přečti si manuál.

Ano to mě napadlo koupit si starou PS/2 a nastavit to přes to. Já doma mám i cd verzi win 10. Ten počítač bych Bejval vyhodil, ale chtěl jsem ho prodat kamaradovy aby aspoň něco měl, není to žádný zázrak ale zvládá to docela obstojně dnešní programy...

Ono tady jde o to že to není zas tak dlouho co jsem ho naposled používal žen počítač je to teda počítač 2009 ale dál jsem do toho hodně vylepšení protože jsem neměl peníze na nový jsem jenom student a ten počítač mě stál kdy si 15 000 a ke vtom nová grafika a základová deska. A kamarádovi ten počítač nabízím za 2000 protože bych si za to rád koupil novou kytaru ..

No to je ten problém že já ho nemůžu ani vrátit do původní verze prostě tam je modry okno z otazkama a já nemám možnost jak to ovládat co jsem se dočetl že tohle není ojedinělý případ a že Windows zapomene nainstalovat ovladače usb

Tady jde o to že je se nikam nedostanu jenom do nouzového režimu a biosu.kdy by ten BIOS byl novější tak přes něj můžu otevřít instalacku kterou mám na CD a nouzový režim je též nefunkční protože tam není můj účet ale nabízí mi to jenom administrátora ale od něj nemám heslo

Jo už jsem to dělal a ano máš pravdu je to DVD spletl jsem se, ale nechtěl jsme to dělat před DVD ale přes manuál ktery je na Microsoft podpoře jak si obnovit pocitac. Ale nevím jak mám spustit to DVD když tam mám to okno a myš s klávesnicí nefungují tak

nejcasteni_provedena_prenastaveni_biosu.php
1/Ten reset už jsi mohl mít dávno hotový nebo dej to Load Optimized Defaults a pak SAVE & EXIT SETUP.
2/jestli to po restartu nepomůže,najdi a zkus tohle:

USB klávesnice funguje až po startu Windows

Častý problém na který většina uživatelů narazí až v případě, kdy mají problémy s Windows. Pokud totiž potřebujete spustit Windows v nouzovém režimu: Jak spustit Windows v nouzovém režimu nebo vyvolat Boot menu: klávesy pro Boot menu, je nutné před nastartováním stisknout patřičné klávesy.

Ovladač USB klávesnice je však zaveden až po startu Windows. Všechny novější BIOSy/UEFI naštěstí umožňují tento problém obejít: Clear CMOS. Pokud klávesnice opravdu nereaguje, budeme na několik minut potřebovat zapůjčit klávesnici na starší konektor PS2 nebo alespoň USB->PS2 redukci.

Připojíme klávesnici a z hlavní nabídky vybereme položku ADVANCED CHIPSET FEATURES (nebo nabídce s ekvivalentním účelem). Poté vyhledáme položku USB Keyboard support. Pokud zde nastavíme hodnotu Enabled, BIOS/UEFI zařídí, že se klávesnice připojená přes port USB bude až do startu systému tvářit, jako by byla zapojena na PS2.

Dobře když zapnu BIOS mám tu:
Product information
Standart CMOS features
Advanced BIOS features
Advanced chipset features
Intergrated peripherals
Power management setup
PC healt status
Frequency/Voltage control
BIOS security features
Load defualt settings
Save & exit setup
Exit without saving

Tohle všechno tam mám když kliknu na BIOS security tak tam mám jenom

Supervisor password :Not instaled
User password : Not instaled
Change supervisor password : press enter

A nikde ikonku nebo název "secure boot" nevidím ☹️