Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem květnová aktualizace WIN 10 - problém s Intel RST

Dobrý den, windows mi hodil upozornění že ať přejdu na novou aktualizaci WIN 10, že ta moje nebude brzy podporována. Tak jsme si řekl proč ne, ale hodilo mi to chybu s Intel RST. Neměl jsem ho v PC. Tak jsme si podle jejich návodu stáhnul kompatibilní verzi. Po restartu počítače co si vyžádala instalace, to stejně nejde aktualizovat a hází to stejnou chybu. Ani když stáhnu nejnovější aktualizaci Intel RST tak to samé. Děkuji za rady a tipy

To není výpis z aidy. Já ho uvedl proto, aby bylo vidět jakou verzi ovladače máš nainstalovanou na řadiči disku. A z tohoto to poznat nejde :-)
Pokud nechceš dát aidu tak třeba se koukni do správce zařízení na diskový řadič a dej screen verze ovladače z něj. A ten screen proto, aby bylo fakt jasné, že tam ta určitá verze ovladače je :-)

mám úplně stejný problém, ale raději si počkám na řešení MS (pokud nějaké přijde)...
našel jsem ale tohle řešení (lidé na foru tvrdí že pomohlo):

Hi I have found fix working for me. The reason windows wont update is becowse it sees old version of the drive, you must go to drivers directory C:\Windows\System32\drivers find old version iastora.sys(thereis old date mine was 2016) and rename it to iastora_old.sys. After that restart the 1903 upgrade with the "fix" button.

According to device manager, with RST 17.5.1.1021 installed it lists iaStorAC.sys and iaStorAfs.sys as driver files. So is this a case of the RST upgrade not cleaning up an old iaStorA.sys that isn't needed any more? (and that for some reason the 1903 upgrade is using the version of this to detect RST version). I also renamed iastora.sys to iastora_old.sys and restarted the 1903 upgrade with the "fix" button (the "refresh" button doesn't work). Now (slowly) installing...

odkaz na fórum:
https://www.tenforums.com/installation-upgrade/137337-i-updated-rst-drivers-still-get-1903-update-error-3.html?s=3ad02b63b22d0b1c944b2b49ac5bd162

příspěvek #23