Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 8.1 nová instalace, CPU 50% v idle

Dobrý den,
mám čistou a legání verzi Windows 8.1 Pro na kancelářském PC Dell s originál licencí. Aktivovanou.
CPU Intel Pentium G3220 3GHz 4GB RAM, 512GB disk.

Nainstalované základní programy jako firefox, winrar, ovladače, open office, steam, irfanview.

CPU v idle je pořád vytížené na 50%. A zdá se že nic nedělá.
Dělá to proces "Service Host: Local System"

Přikládám screeny Task manageru.

Restart (opakovaný) nepomůže. Nespouštění aplikací jako firefox také nepomůže.
Ukončení procesu, na chvíli zastaví využití, ale proces se pak sám zase spustí.

Přikládám screeny Task manageru.

Prosím o rady co mohu zkusit problém vyřešit. Děkuji

Myslíš, že ho tam každý mesiac aktualizujú? Stiahol si čisté 8.1 iso. K nemu ti ešte treba nejaké stovky aktualizácií.

Windows aktualizácie sú proste tragédia..

A pravda je, že sa tieto čisté inštalácie zvyknú zaseknúť, čiže môžeš čakať aj deň a nič sa nezmení. V takom prípade treba ručne stiahnuť a nainštalovať nejaké KB-čka. A potom sa to normáne rozbehne. Použi gúgl.

máš nevýkonný procesor, proto mu třídění těch aktualizací a řešení závislostí tak trvá. (snad máš aspoň ssd)
win10 vydávají "servicepacky" co půl roku, win8.1 je finální sestavení, žádnou velkou opravu nemá.

na rozdíl od toho co se propaguje, považuju aktualizace za shit: za násilně vynucované rychle splácané zlo, které ani nebývá pořádně otestované.
za sebe instaluju jen opravy kritických vzdálených zranitelností. ale win8 jsem se nikdy nezabýval, nemám seznam co vyžadují.

Kamo,
ale jako pokrocily uzivatel nemusis cekat az se ti stahnou updaty automaticky.
Existuji ovladaci panely a tam muzes zvolit vyhledat updaty rucne.
A plne aktualizovane to muzes mit treba az za dva dny.
Protoze po prvni varce updatu prichazi druha, pak treti, ctvrta...