Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice nechce psát čísla na numerické klavesnici

Zdravím ... mám problém
mám doma asi třičtvrtě roku starou klávesnici a najednou přestala psát čísla na numerické klávesnici. tak jsem koupil novou a ono zas nic.
pak jsem testováním zjistil že ta numerická část klávesnice ve skutečnosti funguje ale jen když je numlk vypnutý (takže jako šipky funguje), čísla jde psát za pomocí shiftu a diakritických kláves.
ale proč nejdou psát na dvou různých klávesnicích, jedna je přitom úplně nová takže asi něco softwaroveho ... ale co.
Poraďte prosím ... díky

Pokud máš notebook, tak jsi jednoduše nejspíš zapnul numlock na té druhé (vestavěné) klávesnici. Nebo někde v nastavení systému je, že se má zapnout. Pak ta kontrolka holt svítí obrácené, než by měla. (Jo, ty kontrolky řídí počítač, nikoli klávesnice sama, když se nějak počítač v těch klávesnicích nevyzná a poplete to, tak to holt svítí blbě - a není problém mít těch klávesnic připojených plno, třeba včera jsem měl v jednom počítači občas naráz i šest různých a co to dělalo za efekty s kontrolkama, to by jeden nevěřil :)

ok ješte to rozvedu ... je to klávesnice k počítači ne k notebooku ... klávesnice je připojená a kontrolka numlock svítí - nejdou psát čísla ... zmáčknu numlock, kontrolka zhasne a klávesy na num. klávesnici fungují tak jak normálně fungují při vypnutým numlocku (šipky, home, pageup apod.), zmáčknu numlock znovu a opět klavesnice čísla nepíše.

Ono je to celkem fuk, klavesnice si sice sama udrzuje stav ruznych numlocků, capslocků a tak (a reset ji to nuluje), ale světýlka jí nastavuje počítač. A o jazyku klávesnice ani netuší, prostě posílá zprávy "mám zmáčknuté 3. tlačítko zleva v 2. řadě a levý shift a numlock, tak si to nějak přeber, co to znamená" a dostává zprávy "rozsviť si scrollcok, a zhasni numlock".

A když se klávesnice za běhu odpojí a pak zas připojí, tak se teprve můžou dít věci (a pokud je usb s polámaným kabelem a do toho se občas resetne rychleji, než počítač zaregistruje, že se mu děje něco s nakonektěnýma zařízeníma to ještě zpestří).

Jedna možnost je pořešit, kde dochází k tomu převrácení informace v počítači, druhá je se na to vykašlat a brát, že numlock prostě svítí obráceně a nestarat se (ostatně jak často ho ručně přepínáš?)

za prvé, není to převrácená informace, numerická klávesnice odmítá psát čísla bez ohledu na kontrolku, jinak funguje normálně ... pochop to už konečně
za druhé problém se vyskytl na dvou různých klávesnicích z nichž jedna je nová a nešlo psát čísla už od prvního zapojení. jinak numlock prakticky vůbec nevypínám

Takze klavesnice je v poradku (jinak by neposlala tu sipku doleva), ale neco v pocitaci je presvedcene, ze tataz klavesa s numlockem nic viditelneho nedela - jako bys mel treba navoleny jiny jazyk - pri stisku normalni klavesy 4/$/č nastavena anglictina to bere jako 4/$ a nastavena cestina jako č/4)

Mozna by pomohlo bud "reinstalovat" ovladac klavesnice, nebo jazyky/klavesnice (jako odebrat a pridat anglictinu - pokud ji tam mas, jinak ji na chvili pridat, aby ses nepripravil o VSECHNY klavesnice, pak odebrat a pridat cestinu ... atd., abys ho donutil si znova nahrat, co ktera klavesa ma jako znamenat). Protoze pak bude nejspis porucha bud v tomto, nebo nejak brebera, ci jiny program, co s tim cachruje. (teda predpokladam, ze to delas na lokalnim pocitaci na nativnim systemu - pokud bys to delal prez vzdalenou plochu, nebo virtualku, tak bych spis podeziral je z blbeho nastaveni - empiricky overeno, ze dva pocitace s virtualni plochou a nevhodnou kombinaci cestin/slovenstin/anglictin dokazi delat velmi zajimave efekty)