Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade počítače

Zdravím chtěl bych udělal po letech menší upgrade počítače a nwm jaké komponenty jsou nejlepší na poměr výkon:cena a proto bych chtěl pomoct poradit jelikož jsem ještě student a nemám moc peněz a nechci ani super počítač co všechny hry rozjede na ultra detaily tak mě stačí levné komponenty co na svojí cenu mají nejlepší výkon můj rozpočet činí asi 8000kč pokud bude cena překročena o pár stovek navíc tak nevadí a ted k tomu co za komponenty bych potřeboval tak je to procesor,základní deska,ramky grafiku si chci zatím ještě nechat mám ARMOR GTX 1060 6GB, co se týče procesoru tak bych spíš chtěl asi AMD jelikož s INTEL nemám žádné zkušenosti + bych se chtěl ještě zeptat na zdroj mám totiž zdroj s výkonem 530W který je starý asi 4 roky tak jestli nebude dělat nějaké problémy ale mužu říct že zatím šlape skvěle pokud budete chtít mužete se mě na vše zeptat pokud budu v rámci svých vědomosti moc odpovědět tak doufám že budete mít čas a kouknete se mi na to a poradíte děkuju a zatím čau. :)

By me zajimalo, co to mas za vykopavku procesor, ze ti to neutahne ani GTX1060/6?

Tvuj zdroj neni zadna slava, ale pokud ti to utahne ted, tak je malo pravdepodobne, ze najednou by to neutahl. Jestli ho vymenit preventivne je otazka vzhledem k celkove nizkemu rozpoctu na upgrade, protoze stejne si zadny super zdroj neporidis, takze asi to spis risknout a jeste ho nechat.

Ano procesor je vykopávka je to AMD FX 6300 six core kvuli němu taky musím předělat celý pc protože už to nedává a co se týče zdroje tak se chci zeptat jak až moc špatné to je a co třeba muže způsobit pokud odejde. :D

V jakych hrach mas zmeren nedostatek vykonu procesoru?

Mne totiz prijde, ze jestli se jedna vyslovene o hry, tak ze si vymenou procesoru zase tak moc nepomuzes (maximalne v radu jednotek FPS), pokud teda pises, ze nemas moc penez, tak nechapu tu nutnost upgradu, radeji bych jeste setril.

No tam jde právě o to že se mi zdá že to procesor nedává v tom že prostě nwm čím to je ale že už nemá takový výkon jako míval dřív víc se mi sekaj hry co mi dřív jeli uplně v poho a je taky pravda že mi hodně lidí říká jestli to není něčím jiným než procesorem ale mě pak právě nenapadá co někdo říkal že diskem protože jsem to měl na HDD disku tak jsem to dal na SSD disk a bylo to furt stejné potom že ramky těch mam 24gb a všechno je to stejná značka HyperX fury tak tam si myslím že též nebude problém tak že se vlastně furt vracím k tomu procesoru btw hry se mi hlavně sekaj při načítání okolí a nových struktur jakmile se to načte tak se fps vrátí do normálu a u toho mě napadá jedině procesor tak nwm jestli budete mít jiné řešení.